7. Ulusal Kimya Mühendisliği Öğrenci Platformu Organizasyonu 10-12 Mayıs’ta Gazi Üniversitesinde Yapılacak

40600 7. ulusal kimya mc3bchendislic49fi c396c49frenci platformu organizasyonu 10 12 mayc4b1sta gazi c39cniversitesinde yapc4b1lacak
40600 7. ulusal kimya mc3bchendislic49fi c396c49frenci platformu organizasyonu 10 12 mayc4b1sta gazi c39cniversitesinde yapc4b1lacak

7. Ulusal Kimya Mühendisliği Öğrenci Platformu Organizasyonu 10-12 Mayıs’ta Gazi Üniversitesinde Yapılacak. Gazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Topluluğu (GaziKMT) tarafından kimya mühendisliği öğrencilerinin sektörleri tanıması bilinçlendirilmesi ve daha yetkin mühendisler olarak iş hayatına atılmalarına destek olmak amacı ile 10-11-12 Mayıs 2018 tarihlerinde Ankara Çankaya’da Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde 7. Ulusal Kimya Mühendisliği Öğrenci Platformu (UKMOP) organizasyonu yapılacaktır.

Günümüzde hızla gelişen kimyasal teknoloji, endüstri ve sanayi alanında ön sıralarda yer almaktadır. Bu teknolojik gelişmelerde kimya mühendisleri önemli bir rol oynamaktadır. Geleceğin kimya mühendisleri, sağlam temellere oturtulmuş daha bilgili ve bilinçli mühendisler olabilmenin temellerini atmak zorundadır.

Sektör Uzmanlarını, Akademisyenleri, Kamu Çalışanlarını ve Kimya Mühendisliği Öğrencilerini bir araya getiren Türkiye de tek organizasyon olan 7. Ulusal Kimya Mühendisliği Öğrenci Platformu (UKMOP) genç kimya mühendislerine en büyük katkıyı sağlayan kaliteli bir organizasyondur.

UKMOP Hakkında

UKMOP Nedir?

Ulusal Kimya Mühendisliği Öğrenci Platformu (UKMOP), 2010 yılında Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği Öğrenci Topluluğu tarafından başlatılmıştır. Bu etkinliği önceki senelerde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi ev sahipliği yapmıştır.

UKMOP, kurulduğu yıldan bu yana her yıl farklı bir üniversitede Öğrenci-Sanayi-Akademi-Kamu katılımlarıyla farkındalık ve sinerji yaratmak amacıyla bir bütünün 4 farklı paydasını bir araya getiren tek organizasyondur.

UKMOP’un Amaçları Nelerdir?

“Kimya Mühendisliği Öğrencileri ile alanında uzman akademisyen, kamu ve firma temsilcilerini buluşturan etkinliğimizde ana amaçlarımız;

Ulusal çapta kimya mühendisliği öğrencilerinin fikir ve görüşlerini rapor ederek başta Üniversite bölüm başkanlıklarına ve Üniversite yönetimlerine bildirmek.

Mezun olacak mühendislerinin çalışacakları sektörleri tanıması ve ileride karşılaşabilecekleri durumları üniversite hayatında iken öğrenmesine yardım etmektir.

Öğrencilerin üniversite hayatında önüne koyacakları hedefleri daha gerçekçi olarak belirlemelerine ve kararlarını daha doğru bir şekilde verebilmemize katkı sağlamaktır.

Kimya Mühendisliği öğrencilerinin deneme yanılma yöntemiyle zamanını ve enerjisini boşa sarf etmesine engel olmak için sektördeki ve kamudaki işleyişin ilk ağızdan öğrenilmesine ve tecrübe paylaşımında bulunulmasına yardımcı olarak daha verimli Kimya Mühendisleri yetiştirilmesine katkı sağlamaktır.

Kimya Mühendisliği öğrencilerinin akademi ve sanayi alanında seçenekleri konusunda bilgilenerek kafalarındaki belirsizlikleri gidermelerini ve geleceklerini rastlantı olmaktan kurtarmaları amaçlanmaktadır.

Gelişmiş ülke olma yolunda emin adımlarla yürüyen ülkemizin belki de bu yolda koşmasını engelleyen unsurlardan biri de üretmekten çok tüketmeye alışmış sanayii sistemidir. Bu sebepledir ki ülkemizde Kimya Mühendislerine verilen önem gelişmiş ülke seviyelerinin çok altındadır. Geleceğimize verilen bu önemi gelişmiş ülke seviyelerine çıkartmak bizlerin elindedir”.

Detaylı Bilgi İçin : http://ukmop.com/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*