BASF ve Avrupa Otomotiv Endüstrisi Birliği, Otomotivde Daha Garantili İkame Madde Seçimi İçin Anlaştı

1f844 basf ve avrupa otomotiv endc3bcstrisi birlic49fi otomotivde daha garantili c4b0kame madde sec3a7imi c4b0c3a7in anlac59ftc4b1
1f844 basf ve avrupa otomotiv endc3bcstrisi birlic49fi otomotivde daha garantili c4b0kame madde sec3a7imi c4b0c3a7in anlac59ftc4b1

BASF ve Avrupa Otomotiv Endüstrisi Birliği, Otomotivde Daha Garantili İkame Madde Seçimi İçin Anlaştı. Alman kimya devi BASF ve Avrupa Otomotiv Endüstrisi Birliği (Acea), otomotiv üreticilerinin pişman olacakları ikamelerden kaçınmasına yardımcı olmak için ‘düzenlenmemiş’ alternatif maddeleri seçmek için bir takım kriterler üzerinde anlaştılar.

Bu kriterler, Acea’nın geçen yıl başlarında Avrupa Kimya Sanayi Konseyi’ne (Cefic) ve üyelerine sunduğu orijinal versiyonunun bir güncellemesi. Otomotiv endüstrisinin amacı, kimyasal üreticilerinin, yasal önlemler alınmış maddeler yerine tedarik edecek alternatifleri belirlerken bu kriterleri kullanması. Ancak, geçen yıldan beri Acea, kriterleri ve doğru ifadeleri belirlemek için başta BASF olmak üzere kimyasal üreticileri ile çalışıyordu. Kriterler gereği, artık değiştirilmesi gereken kritik bir maddeye alternatif bulunurken otomotiv endüstrisi ile kimyasal üreticileri arasındaki iletişimin önemi artmış durumda.

BASF’nin kriterleri kabul eden ilk kurum olduğu ve bunları kullanmaya başlayacağı açıklandı. Kimya endüstrisindeki diğer firmaların da bu eğilimi destekleyeceği düşünülüyor. Ölçütlerin sektör için ortak bir standart haline gelmesi umuluyor. Otomotiv sektöründe, satın alma koşulları veya tedarikçi spesifikasyonları gibi süreçlere bu kriterleri dahil etmek isteyenlerin de arttığı bildirildi.

Kaynak : İMMİB

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*