Türkiye ve Avrasya’nın Boya ve Kaplama Devleri PAINTISTANBUL & TURKCOAT 2016’da Bir Araya Geliyor

07d34 tc3bcrkiye ve avrasyae28099nc4b1n boya ve kaplama devleri paintistanbul turkcoat 2016e28099da bir araya geliyor
07d34 tc3bcrkiye ve avrasyae28099nc4b1n boya ve kaplama devleri paintistanbul turkcoat 2016e28099da bir araya geliyor

Türkiye ve Avrasya’nın Boya ve Kaplama Devleri PAINTISTANBUL & TURKCOAT 2016’da Bir Araya Geliyor. 6. Uluslararası Boya, Boya Hammaddeleri, Yapı Kimyasalları, Yapıştırıcı ve Hammaddeleri, Laboratuvar ve Üretim Ekipmanları Fuarı Paintistanbul & Turkcoat 2016, 24 Mart 2016 Perşembe günü kapılarını açıyor. 100’ün üstünde ülkeden gelen 350’den fazla firmaya ev sahipliği yapacak olan Paintistanbul & Turkcoat 2016, bölgenin en büyük ve geniş kapsamlı Boya ve Kaplama Etkinliği olma yolunda ilerliyor.

Boya Sanayicileri Derneği “BOSAD” ve Artkim Fuarcılık, 2014 yılında Boya ve Kaplama Sektörünün Türkiye’deki iki fuarı olan Paintistanbul ve Turkcoat Coatings Show Eurasia Fuarlarını aynı çatı altında birleştirerek “Birlikten Doğan Güç” sloganıyla tek bir organizasyon olarak yola devam edeceklerini tüm sektöre duyurmuştu.
Bu birleşmeden ortaya çıkan sinerji ve sektörün birleşmeye olan yoğun desteği sayesinde kısa bir zaman içerisinde Paintistanbul & Turkcoat 2016 Fuarı, daha önceki yıllarda iki fuarın ulaştığı toplam metrekare satışlarını geride bırakarak, büyüklük açısından Avrasya ve Ortadoğu’da düzenlenen en geniş kapsamlı Boya ve Kaplama Fuarı haline gelmiş bulunuyor.

Doğu Avrupa ve Ortadoğu’nun yükselen yıldızı İstanbul
3.000 yıldan fazla bir süredir ticaret merkezi olarak kullanılan İstanbul, 15 milyonun üzerindeki nüfusu ve hızla büyüyen ekonomisiyle birlikte coğrafi, jeopolitik ve ticari anlamda dünya ve bölge ekonomisinin önemli merkezleri arasında yer alıyor. Uluslararası katılımla gerçekleşen Paintistanbul & Turkcoat 2016, büyüyen boya ve hammaddeleri pazarı için ideal bir organizasyon olma özelliği gösteriyor. Fuarda; yenilikçi ürün ve hizmetler, yurt içi ve yurt dışından gelen ziyaretçilerin beğenisine sunulacak, katılımcı firmalar en yeni ürün ve teknolojilerini geniş bir kitleye ulaştırarak yeni iş bağlantıları kurma fırsatı elde edeceklerdir. Bu bağlamda Paintistanbul & Turkcoat 2016; üretici ile potansiyel alıcı arasında önemli bir köprü oluşturmaktadır.

Paintistanbul & Turkcoat 2016 Boya, Organik Kaplama, Polimer ve Hammaddeleri Uluslararası Kongresi
Paintistanbul & Turkcoat 2016 Etkinliğinin bir diğer önemli ayağı ise, fuardan hemen önce, 22-23 Mart 2016 tarihlerinde Vincentz Network işbirliği ile Gorrion Hotel İstanbul’da gerçekleştirilecek olan “Uluslararası Katılımlı Boya, Organik Kaplama, Polimer ve Hammaddeleri Kongresi”. Kongrede, bilim insanlarının ve sektör profesyonellerin bir araya gelip, deneyimlerini paylaşabileceği bir platform ve akademik bir çevrenin oluşturulması, bilim ve teknolojideki yeni kavramlar ve sanayideki uygulamalar arasında köprüler kurulması hedefleniyor.

Kongrenin amacı tüm dünyada boya ve polimer konularında çalışan mühendis ve bilim insanları için bir tartışma ortamı sağlanması, ilgili alanlarda bilimsel ve teknik yenilikçi anlayışı güçlendirmesidir. Avrupa ile Asya’yı birleştiren, gelecek vadeden buluşma noktası İstanbul’da; boya üreticileri, hammadde tedarikçileri, ekipman üreticileri, servis sağlayıcıları, üniversite ve kurumların önde gelen temsilcileri, boya ve hammadde sanayinin ilişkilerini geliştirmek için bir araya gelecektir. Kongrede yenilikçi ve teknolojik gelişmeler, endüstriyel ve akademik alandaki teorik ve uygulanabilir çalışmalar bağlamında ele alınacaktır. Bunun yanı sıra, Kongreyi takiben 23 Mart 2016 tarihinde 13:30 – 16:50 saatleri arasında Gorrion Hotel İstanbul’da iki ayrı Boya Okulu gerçekleştirilecektir.

Paintistanbul & Turkcoat 2016 Workshop / Presentation Etkinliği
Paintistanbul & Turkcoat 2016, fuar alanında kurulacak olan Workshop / Presentation alanında 3 gün boyunca katılımcı firmalar ve akademisyenler tarafından gerçekleştirilecek ticari ve teknik sunumlara ev sahipliği yapacak.
Katılımcı firmalar 30’ar dakikalık sunumlarıyla fuar ziyaretçilerine en yeni ürünler, teknolojiler ve teknik bilgiler içeren sunumlar yaparak fuara renk katacaklar.

Paintistanbul & Turkcoat 2016 Renklerin İstanbul’daki Buluşmasına Sizleri Çağırıyor
Siz değerli sektör mensuplarını Boya ve Kaplama Sektörünün bu büyük buluşmasında aramızda görmekten mutluluk duyarız.
Kongre Tarihleri: 22-23 Mart 2016 Gorrion Hotel İstanbul
Kongre Kayıt: www.turkcoat-paintistanbul.com/2016/ exhibition-registration

Fuar Tarihleri: 24-25-26 Mart 2016, İstanbul Fuar Merkezi
Fuar Online Davetiye: www.turkcoat-paintistanbul.com/2016/congress-registration

Türkiye ve Avrasya’nın Boya ve Kaplama Devleri PAINTISTANBUL & TURKCOAT 2016’da Bir Araya Geliyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*