Türkiye Pazarındaki Kozmetik Firmalar İçin Bilgilendirme Hattı Oluşturuldu

Türkiye Pazarındaki Kozmetik Firmalar İçin Bilgilendirme Hattı Oluşturuldu. Türkiye’de, kozmetik ürünlerinin topluma güvenli, etkili ve kaliteli bir şekilde ulaşmasını sağlamak amacıyla, ürünlerin piyasaya arzından önce bildirimde bulunulması, piyasa gözetimi ve üretim yerlerinin denetlenmesine ilişkin esaslar, Kozmetik Kanunu ile belirleniyor. Kozmetik ürünlerin teknik nitelikleri, ambalaj bilgileri, bildirimler, piyasaya arz, piyasa gözetim ve denetimi, üretim yerlerinin denetlenmesi ve analiz yöntemlerine ilişkin detaylı kurallar ise, AB’nin Kozmetik Ürünler Tüzüğü’ne paralel olarak hazırlanan Kozmetik Yönetmeliği ile düzenlenmekte. Bu kapsamda, Türk piyasalarına giren bütün kozmetik ürünlerin Sağlık Bakanlığı‘ndaki veri tabanına bildirimi istenmekte.

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK), Kozmetik Ürünler Daire Başkanlığı görev alanındaki iş ve işlemlere ilişkin “bilgi/soru vb. talepler” ile “randevu talepleri” için bir telefon hattı oluşturdu. Bu taleplerin sadece aşağıdaki telefon hatları ile karşılanacağı duyuruldu.
• Telefon no 1: 0 312 218 32 68
• Telefon no 2: 0 312 218 32 43
EUP sistem sorunları için “[email protected]” adresine e-posta ile başvurulması halinde ilgili birime yönlendirme yapılacağı da duyuruda belirtilmekte. Ayrıca yukarıdaki telefonların veya sistem üzerinden ‘Randevu Talebi’ olarak girilen evrak ve iş takibine yönelik konuların dikkate alınmayacağı vurgulandı.

Türkiye Pazarındaki Kozmetik Firmalar İçin Bilgilendirme Hattı Oluşturuldu

Kaynak: Sağlık Bakanlığı TİTCK & İMMİB

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*