Uluslararası Enerji Hammaddeleri ve Enerji Zirvesi 1 Ekim’de İstanbul’da Başlıyor

Uluslararası Enerji Hammaddeleri ve Enerji Zirvesi 1 Ekim’de İstanbul’da Başlıyor. Dünyada ilk defa, Enerji Hammaddeleri ve Enerji konusunda Türkiye’de düzenlenecek olan INERMA Uluslararası Enerji Hammaddeleri ve Enerji Zirvesi ,1-3 Ekim 2015’te İstanbul Hilton Bosphorus Convention Center’da gerçekleşecek. Akademi ve iş dünyasını aynı çatı altında toplayacak olan INERMA, Enerji Bakanlığı himayesinde organize ediliyor.

18.Ağustos.2015, İstanbul (Basın Bülteni)- Dünyada ilk defa düzenlenen INERMA (Uluslararası Enerji Hammdeleri ve Enerji Zirvesi), 1-3 Ekim tarihleri arasında Türkiye’de gerçekleşecek. Akademisyenleri ve iş dünyasının önemli isimlerini bir araya getirecek olan organizasyon, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı ve Clarion Events Türkiye işbirliği ile düzenlenirken, enerji hammadeleri ve enerji konularında, yurtiçi ve yurtdışındaki bir çok gelişmenin sunulacağı bir platform olma özelliğini taşımaktadır.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Enerji Enstitüsü, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Fakültesi, Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği Derneği, Kömür Üreticileri Derneği, Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği tarafından desteklenen INERMA’ya katılım gösterecek kamu kurumları arasındaysa, MİGEM (Maden İşleri Genel Müdürlüğü), TPAO (Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı), DSİ (Devlet Su İşleri), EÜAŞ (Elektrik Üretim A.Ş.), EPDK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu), BOTAS (Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi), BOREN (Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü), MTA (Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü), TTK (Türkiye Taşkömürü Kurumu), GAZBİR (Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği Derneği), ETİMADEN İşletmeleri Genel Müdürlüğü yer alıyor.

İstanbul Hilton Bosphorus Convention Center’da yapılacak ve 3 gün sürecek olan enerji zirvesinin ana sponsorları arasında; Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu, Ciner Group, Cengiz Enerji, Ercan Şirketler Topluluğu ve Kolin Enerji bulunurken, diğer sponsorların arasında; İmbat Madencilik, Yeni Çeltek Kömür ve Madencilik A.Ş., KİAŞ (Kömür İşletmeleri A.Ş.), Çelikler Holding, İpek Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim A.Ş., Koza Altın İşletmeleri A.Ş. ve Koza Anadolu Metal Madencilik İşletmeleri A.Ş. gibi sektörün önde gelen isimleri yer alıyor.

INERMA 2015 Zirve Konuları :

1. Dünyada, Türkiye’de Enerji ve Enerji Stratejileri

2. Enerji Hammaddeleri

3. Kömür ve Enerji

(Arama, Üretim, Zenginleştirme, Temiz kömür, Sıvılaştırma ve Gazlaştırma, Enerji Santralleri ve Emisyon Kontrolü)

4. Petrol ve Enerji

(Arama, Üretim, Kullanım Alanları)

5. Doğalgaz ve Enerji

(Arama, Üretim, Enerji Santralleri ve Emisyon Kontrolü)

6. Kaya Gazı ve Enerji

7. Hidroelektrik Enerji

(Su Kaynakları, Enerji Santralleri)

8. Nükleer Hammadde ve Enerji

(Uranyum, Toryum Aranması, üretimi ve Zenginleştirilmesi, Yakıt Teknolojileri, Nükleer Santral Teknolojileri)

9. Jeotermal Enerji

(Arama, Üretim, Kullanım Alanları)

10. Biyoyakıt Teknolojileri

11. Güneş ve Rüzgar Enerjisi

Detaylı Bilgi : http://inerma.com/Default.aspx

Uluslararası Enerji Hammaddeleri ve Enerji Zirvesi 1 Ekim'de İstanbul'da Başlıyor

Ekonomi

İK Yazılımı

İK Yazılımı Nedir? Ne İşe Yarar? Geleceğin İnsan Kaynakları: İK Yazılımları İnsan Kaynakları (İK) Yazılımı, günümüz iş dünyasında şirketlerin insan kaynakları süreçlerini dijitalleştirmek ve yönetmek […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*