İYTE’DE Gerçekleşen 4. Ulusal Kimya Mühendisliği Kongresi Sona Erdi

İYTE’DE Gerçekleşen 4. Ulusal Kimya Mühendisliği Kongresi Sona Erdi. Birçok akademisyeni, önde gelen kimya firma temsilcilerini ve öğrencileri buluşturan 4. Ulusal Kimya Mühendisliği Öğrenci Platformu Kongresi (UKMOP), Kimya Mühendisliği Bölümü ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE), Kimya Mühendisliği Öğrenci Topluluğu (Chem-E) organizasyonuyla İYTE’de yapıldı.

İYTE Kütüphane Gösteri Merkezi’nde 4-5-6 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen kongrenin birinci gününde,“Kimya Sektörünün Yüksek Katma Değerli Ürünlere Katkısı”, “Mezun Kazanımlarını Temel Alan Kimya Mühendisliği eğitimi ve Akreditasyon” , “Kimya Mühendisliği Nereye Gidiyor? , “Dünyada ve Türkiye’de Kimya Mühendisliği ve Eğitimi”, “Sektörel Konuşmalar”, “Sanayi ve Eğitim Destekleri”, “Sanayicinin Kimya Mühendisliği Eğitiminden Beklentileri”, “Kimya Mühendisinin Kostümleri” ve “Boya Endüstrisinde Kimya Mühendisliği” başlıklı konuşmalar yapıldı. Birinci günün son oturumunda ise Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Merkezleri Şube Müdürü Murat Yıldız kurumsal Ar-Ge destekleri konusunda konuştu.

Kongrenin ikinci günü “İş Güvenliği/Toplam Kalite” “İnsan Kaynakları Atölye Çalışması” ve “Sektörel Konuşmalar” “Mesleki Bilinç Kazandırılması” başlıkları altında yapılan konuşmalarla devam etti.
TÜPRAŞ’a yapılan teknik geziye ayrılan kongrenin son günü ise katılımcılara sertifika verildi. Ayrıca İYTE Kimya Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fehime Özkan tarafından konuşmacılara plaket takdim edildi.

İYTE’DE Gerçekleşen 4. Ulusal Kimya Mühendisliği Kongresi Sona Erdi

 

Kaynak : Milliyet

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*