Üniversite Öğrencilerine 3M’den Tam Zamanlı İş İmkanı.

Üniversite Öğrencilerine 3M’den Tam Zamanlı İş İmkanı. 3M, üniversite öğrencilerine “Invent a New Future Challenge” ile tam zamanlı iş imkanı ve ABD’de bulunan 3M İnovasyon Merkezi’ne seyahat sunuyor.3M tarafından yapılan Invent a New Future Challenge yarışmasını kazanan katılımcılar, 3M’in ABD, Minnesota’daki 3M İnovasyon Merkezi’ne seyahat etmenin yanı sıra kendi ülkelerinde bulunan 3M ofisinde kariyer edinme şansını yakalıyor.

3M, Invent a New Future Challenge yarışması ile insan kaynakları yönetimi alanında da inovatif yaklaşımını ortaya koyduğunu belirtiyor.

Öğrenciler Invent a New Future Challenge yarışmasına kısa bir video çekerek başvurabiliyorlar. Öğrencilerin seçimler sonrasında katılacakları vaka çalışmasında gösterdikleri başarı ile jüriyi 3M ailesine katılması gerektiğine ikna etmesi gerekiyor. Invent a New Future Challenge’ın Türkiye, Rusya ve Polonya’dan yarışmayı kazanan birincileri kendi ülkesindeki 3M ofisinde tam zamanlı olarak çalışma fırsatına sahip olup bu ödüle ek olarak, ABD’nin Minnesota eyaletindeki 3M İnovasyon Merkezi’ne seyahat etme şansını yakalıyorlar.

3M Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Öznur Başaran, “Invent a New Future Challenge sayesinde öğrencilere potansiyellerini ortaya koyma olanağı sağlıyoruz. 3M’de çalışmaları gerektiğine dair jüriyi ikna etmeleri gereken yarışmacılarımızın yaratıcı fikirler üretip sıra dışı denemelerde bulunacaklarına inanıyoruz.” diyor.

Başvurular sonrasında Türkiye, Rusya ve Polonya’dan, her ülkeden 15 yarışmacı olacak şekilde toplamda 45 yarışmacının seçileceği ve her ülkede seçilen 15 öğrencinin öncelikle kendi ülkelerinde, 3M yöneticilerinin rehberliğinde, gerçek bir ticari vaka çalışmasına katılacağı belirtiliyor. Gösterdikleri performans sonrasında ülke jürisi tarafından seçilen her ülkeden 3 öğrenci Polonya’nın Wroclaw şehrinde düzenlenecek olan Bölge Finali’nde 3M Entegrasyon Oyunu’na katılmaya hak kazanıyor olacak. Bu oyun kapsamında finalistler 3M Bölge Finali jürisi tarafından değerlendirilecek ve Türkiye, Rusya ve Polonya’dan seçilen en başarılı 1 öğrenci olmak üzere, toplam 3 öğrenci 2014 Invent a New Future Challenge kazananları olacak.

Invent a New Future Challenge’a katılım için www.inventanewfuture.com adresinden online olarak başvurmak gerekiyor. Son katılım tarihi 31 Mart 2014.

3m

 

Kaynak : milliyet

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*