Pamukkale Üniversitesi’nde “5. Teknoloji ve Ar-Ge Günleri” başladı.

Pamukkale Üniversitesi’nde “5. Teknoloji ve Ar-Ge Günleri” başladı. 2013 yılını ar-ge yılı olarak ilan eden Pamukkale Üniversitesi geniş katılımla “5. Teknoloji ve Ar-Ge Günleri”ni başlattı. PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Pamukkale Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Hasalettin Deligöz, Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, dekanlar, öğretim elemanları, firma temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, etkinliğin yapıldığı kongre merkezine “Gara Tren” adlı akülü trenle geldi. Rektör Bağcı’nın kullandığı trenin vagonlarında ise kongrenin organizasyon ekibi yer aldı. Kampüste uzun süre dolaşan Rektör Bağcı, fuaye alanında açılan standları ise elektrikli bisikletle gezdi.

Pamukkale Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Hasalettin Deligöz yaptığı konuşmada, 4’üncü yılındaki Pamukkale Teknokent’in 20 yaşındaki Pamukkale Üniversitesi ve 40 yıllık Denizli sanayisinin tecrübesiyle hızlı bir büyüme sağladığını belirterek, şu an itibariyle 62 firma ve 126 çalışanıyla faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi.

Pamukkale Teknokent’in her geçen gün başarılı çalışmalara imza attığını belirten Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ise, “2004 yılında rektör yardımcılığım döneminde başlattığımız Teknokent ve Kuluçka Merkezi çalışmalarının sonuçlarını alıyoruz. O nedenle çok gururluyum. Teknokent üzerinde son 2,5 yılda önemli çalışmalar yaptık. Bu süre zarfında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın girişimci 50 üniversite arasına girdik. 62 firma ile 5 milyon TL bilgi satışını gerçekleştirdik. Pamukkale Üniversitesi olarak 1992 yılında kurulan üniversiteler içinde Teknokent anlamında değerlendirdiğimizde birinci olduk. Üniversitemiz öğretim üyeleri ve öğrencilerinin bu noktada performansı oldukça yüksekti. En kısa zamanda Üniversite-Sanayi İşbirliği Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni Teknokent çatısı altında kuracağız. Öğretim üyelerimizin kuracağı birlikler ve yapacağı danışmanlıklarla, öğrencilerin de yapacağı projelerle hep birlikte bölge, sanayi ve üniversite olarak biz de ilk sıralarda varız diyeceğiz. Pamukkale Üniversitesi olarak ülkenin en gözde üniversitesi olmak için çalışıyoruz” dedi.
GEKA_TEKNOLOJİ-ARGE

 

Kaynak :haber01

Ekonomi

İK Yazılımı

İK Yazılımı Nedir? Ne İşe Yarar? Geleceğin İnsan Kaynakları: İK Yazılımları İnsan Kaynakları (İK) Yazılımı, günümüz iş dünyasında şirketlerin insan kaynakları süreçlerini dijitalleştirmek ve yönetmek […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*