Dünyanın en büyük dördüncü kömür rezervlerine sahip Hindistan, kayagazı aramaları ve ülkenin ilk kömür madeni ihalesi için gereken lisanslara onay verdi.

Hindistan hükümeti kayagazı aramaları ve ülkenin ilk kömür madeni ihalesi için gereken lisanslara onay verdi. Böylece enerji sektöründe yatırımları artırmaya yönelik uzun süredir beklenen iki reform için önemli adımlar atılmış oldu.

Güney Asya ülkesi Hindistan, enerji ihtyacının dörtte üçünü ithalat yolu ile karşılıyor ve iki yıldan uzun bir süreden bu yana kömür ve kayagazı politikaları üzerinde çalışmalar yürütüyor. Hindistan, dünyanın en büyük dördüncü kömür rezervlerine sahip ve önemli miktarda henüz işlenmeye başlamamış kayagazı ve petrolü rezervleri barındırıyor.

Hindistan Petrol Bakanı, petrol fiyatlarında artışa gidilmeyeceğini söyledi. Bakan, ülkede uygulanan dizel ürünlerde fiyatların artırılmayacağını belirtti. Ancak, insanların bu ürünleri tasarruflu kullanarak hükümetin ülkenin petrol ithalatı faturasını düşürmesine yardımcı olmalarını istedi.
hind,stan

 

Kaynak :ekoayrinti

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*