Bursa’da Çevre İçin Atık Yağı Ver Parayı Al Dönemi

Bursa’da Çevre İçin Atık Yağı Ver Parayı Al Dönemi.Osmangazi Belediye’si, doğanın ve çevrenin korunması, çevre bilincinin kazandırılması amacıyla geliştirdiği “Atık Yağları Ayrı Toplamaya Engeliniz Olmasın” isimli projesi, Başkan Mustafa Dündar tarafından hayata geçirildi.
Bursa’da ilk kez kullanılan atık yağ toplama makinaları sayesinde vatandaşlar, atık toplama makinasına boşalttıkları her bir litre atık yağ için, 2 litre atık yağ bedeli olarak makinadan anında 1 TL para alacak.

’ÇEVRE SORUMLULUĞUMUZ VAR’

Atık yağ toplama makinalarının hizmete girmesi nedeniyle düzenlenen törende konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, çevreye karşı olan sorumluluklarını yerine getirmek için bir çok çalışma yaptıklarını söyledi.

Dündar, “Atık yağların doğaya vereceği zararı önlemek, vatandaşlarda çevre bilincini geliştirmek için, konuyu biraz daha farklı ele aldık. Bursa’da ilk kez kullanılacak makinalar sayesinde vatandaşımız, hem atık yağını ekonomiye yeniden kazandırmış olacak, hem de sembolikte olsa bir para alacak. Makinamız, atık yağ ve içindeki su ve benzeri karışımları da, kendi içinde ayrıştırarak ayrı ayrı depolayıp, yalnızca atık yağ miktarı karşılığı bir ödeme yapacak” dedi.

’TALEBE GÖRE ARTACAK’

İlk etapta, Bağlarbaşı meydanı, Akpınar Kültür Merkezi, Adalet Meydanı ve Çarşamba Pazarpark’ta kullanılacak olan makinaların, vatandaşların talebi doğrultusunda artırılacağını belirten Başkan Dündar, “Bundan sonraki süreci biraz da vatandaşımız şekillendirecek. Onlar gelecek talebe göre, bu projeyi sahiplenme oranına göre makinalarımızın sayısını artıracağız. Hedefimiz, daha sağlıklı bir Osmangazi, daha sağlıklı bir Bursa ve daha sağlıklı bir çevre” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, törene katılan Ak Parti Bursa Milletvekili Canan Candemir Çelik ve Başkan Dündar, atık yağ toplama makinasına ilk yağları dökerek, karşılığında makinadan aldıkları paraları da çocuklara verdiler.
osmangazide

 

Kaynak :olay

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*