Abdi İbrahim’den Uluslararası Tasarruf ve Geri Dönüşüm Başarısı

Abdi İbrahim’den Uluslararası Tasarruf ve Geri Dönüşüm Başarısı.Abdi İbrahim, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi Üçüncü İlerleme Bildirimi’ni kamuoyunun ilgisine sundu. Bildirime göre şirket, elektrik ve su tasarrufu ile birlikte geri dönüşüm çalışmalarını da artırdı.

Abdi İbrahim, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında sürdürülebilir bir yaşam için toplumsal sorumluluklarının bilincinde bir kurumsal vatandaş olduğunun altını çizdiği Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi Üçüncü İlerleme Bildirimi’ni kamuoyunun ilgisine sundu. Şirket, rapor ile sürdürülebilirlik adına yarattığı faaliyetleri ve toplumsal faydayı belgeledi. Çevresel sürdürülebilirlik çalışmalarını etkin kaynak kullanımı uygulamalarıyla destekleyen şirket, 2012 yılında da gerçekleştirdiği verimlilik çalışmaları neticesinde 1.200 evin bir aylık, 100 evin ise bir yıllık su ihtiyacına karşılık gelen 16.880 metreküp değerinde su tasarrufu sağladı. 2012 yılında, şirketin kağıt karton geri dönüşümünde %12, cam geri dönüşümünde %18, metal geri dönüşümünde %26 artış sağlandı. Elektrik tüketiminde ise, 100 konutluk bir yerleşkenin bir yıllık enerji ihtiyacını karşılayacak eşdeğerde tasarruf sağlayarak çevresel sürdürülebilirlik ve doğal kaynakları korunması yönündeki taahhütlerine bağlılığını bir kez daha paydaşları nezdinde gözler önüne serdi.

Şirket tarafından 2012 yılında toplam 735 kişiye 52 saat çevre eğitimi verilirken, ayrıca, çalışanlarını ve ailelerini bilinçlendirmeye yönelik olarak Gönüllü Çevre Eğitimi Projesi uygulandı. Şirket, sektörde birçok ilke imza atarken, aynı anda EVET (En Verimli Endüstriyel Tesis) ve EVUP (En Verimli Uygulama Projesi) kategorilerinde ödül alan, 2000 TEP’in altında Türkiye’de ilk sertifikalı enerji yöneticisine sahip, Elektrik İdaresi Etüt İşleri Genel Müdürlüğü (EİE) ile Gönüllülük anlaşması imzalayan ilk firma oldu.

NEZİH BARUT: ÇOK GURURLUYUZ

Şirket, sürdürülebilir kalkınma ve yaşanabilir bir çevre oluşturulmasına destek veriyor. Kurumsal sürdürülebilirlik çalışmalarını daha nitelikli ve kapsamlı hale getirme gayreti içinde çalıştıklarını belirten Abdi İbrahim Başkanı Nezih Barut, “Abdi İbrahim olarak geniş yelpazedeki paydaşlarımızında katılımını sağlayarak yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projeleriyle başarılı sonuçlar elde ettik. Küresel İlkeler Sözleşmesini üçüncü kere yayımladığımız için son derece gururluyuz” dedi.GLONAL

 

Kaynak : aksam

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*