Twitter’a beğenmeme özelliği geliyor

Gündem’in belirlendiği Twitter yeni ismiyle X, uygulamada gerçekleştirilen değişiklikler nedeniyle kullanıcılarından reaksiyon görüyor.

“Beğenme” özelliğinin hesaplardan kaldırılmasıyla eleştirilen uygulama, çok konuşulacak bir özelliği test etmeye başladı.

‘Beğenmeme’ butonu geliyor

Elon Musk’ın toplumsal medya platformu X’i satın almasının akabinde, platformda büyük değişimler yaşanırken, yeni bir dönüşümün daha yolda olduğu söyleniyor.

Yabancı bir kaynağın haberine nazaran, platform şu anda bir beğenmeme butonunu test ediyor. Özelliği sızdıran şahıslar, bu butonun nasıl görünebileceğini fikirlerini de paylaştı.

“Kötü bir fikir”

İddiaya nazaran beğenmeme butonu, beğen butonundaki kalp halindeki reaksiyon butonunu yansıtıyor lakin ortada aşağı hakikat bir ok işareti bulunuyor.

Kesin olmasa da, X’e bir beğenmeme butonunun gelme mümkünlüğü, kullanıcıların bunun “kötü bir fikir” olduğu konusunda hemfikir olmasına neden oldu.

“Zehirli bir fikir”

Bazıları uygulamanın “çok zehirli” hale geleceğini argüman ederken, başkaları ise beğenmeme düğmesinin eklenmesinin, X genelinde bilgilerin filtrelenme halini nasıl etkileyebileceği konusunda daha büyük telaşlarını lisana getirdi.

Sosyal medya uygulamalarındaki beğenmeme düğmeleri uzun vakittir çevrimiçi kullanıcılar ortasında tartışma konusu.

Belirsizliğini koruyor

YouTube kullanıcıların beğenmeme düğmesine basmasına hala müsaade verse de, artık her görüntünün toplam beğenmeme sayısını görme imkanını engelliyor.

X’in yeni bir beğenmeme butonu tanıtması durumunda, bunun bu şekil geri bildirimleri yansıtıp yansıtmayacağı konusundaki kararlar şimdi belirsizliğini koruyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*