Güne 3 tane kızılcık yiyerek başlayın, o sıkıntılara temelli veda edin…

Sağlıklı atıştırmalık olarak tüketilen meyveler ortasında olan kızılcık sıhhat açısından birçok yarar sağlamasıyla bilinir.

Hem ekşi hem de acı çeşitlere sahip olan küçük kırmızı meyveler ekseriyetle kurutulmuş olarak ya da suyu oluşturularak tüketilir. Lakin yaş yenmesi de epeyce tesirli olan bu meyve sonbahar mevsiminde yetişir.

Birçok vitamin açısından varlıklı olan kızılcıkta, C, E, K vitaminlerinin yanında manganez mineralleri ve antioksidanları çokça bulunur. İçerdiği bu vitaminler sayesinde birçok sıhhat sıkıntısını bertaraf etmede tesirli olan kızılcığı günde 3 adet olarak tükettiğinizde neler olacağına inanamayacaksınız.

Güne 3 tane kızılcık yiyerek başlayın…

Sağlık açısından birçok yararı bulunan kızılcığı her gün 3 adet tükettiğinizde bilhassa içeriğinde bulundurduğu C vitamini sayesinde bağışıklık sisteminizi güçlendirme de ve hastalıklara karşı korunmanızda hayli tesirli olacaktır.

İçerisinde barındığı antioksidanlar tıpkı vakitte ciltteki ziyanları toksinlerin atılmasını sağlayarak cildinizin hoş gözükmesini sağlar.

Kemiklerin güçlenmesinde de tesirli olan kızılcık tertipli olarak tüketildiğinde kemik erimesini engellemede tesirli sonuçlar almanıza yardımcı olur.

İçerdiği folik asit, flavonoidler ve potasyum sayesinde kalp sıhhatini takviyeler. Kolesterol ve kan basıncını düzenler bu sayede kalp sıhhatini korur. Damarların tıkanmasını engelleyerek kalp krizi risklerinin de önüne geçebilir.

Kızılcık, böbrek taşlarının kolay bir halde düşmesine dayanak olabilen meyveler ortasında yer alır. Kızılcık suyu tüketmek idrarı daha asidik bir hale getirerek taşları engellemeye yardımcı olabilir.

Ayrıca her gün nizamlı olarak tüketeceğiniz kızılcık beyin sıhhatini koruyacağından hafızanızı güçlendirmede de tesirli olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*