Analiz ve Laboratuvar Teknolojileri Fuarı’nda Türkiye’de İlk Defa “Open Lab” Etkinliği Gerçekleşecek

a9d8e analiz ve laboratuvar teknolojileri fuarc4b1nda tc3bcrkiyede c4b0lk defa open lab etkinlic49fi gerc3a7eklec59fecek
a9d8e analiz ve laboratuvar teknolojileri fuarc4b1nda tc3bcrkiyede c4b0lk defa open lab etkinlic49fi gerc3a7eklec59fecek

Analiz ve Laboratuvar Teknolojileri Fuarı’nda Türkiye’de İlk Defa “Open Lab” Etkinliği Gerçekleşecek. “OPEN LAB” isimli “uygulamalı laboratuvar atölyesi” ile Türkiye’de ilk defa bir fuar ortamında moleküler biyoloji alanında canlı laboratuvar uygulaması hayata geçirilecek.

OPEN LAB ile küçük örneklemelerle uygulama pratiklerinin kullanıcılar tarafından gözlemlenmesi /deneyimlenebilmesi hedefleniyor.

Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nden Prof. Dr. Nesrin ÖZÖREN‘in bilimsel koordinasyonu ve Eres Biotech firmasından Elçin EKŞİ’nin teknik uygulama koordinasyonunda fuar ziyaretçilerine açık olarak olarak yapılacak ve canlı laboratuvar uygulamalarını kapsayacak Open Lab etkinliğinde uygulama pratiklerinin kullanıcılar tarafından gözlemlenmesi / deneyimlenebilmesi ile cihazların/sarfların teknik özelliklerinin daha belirgin olarak katılımcılara sunumu da sağlanmış olacak.

Fuar katılımcısı firmaların ürettiği/temsil ettiği ekipman ve sarf malzemeleri ile hayata geçirilecek olan etkinlikte gerçekleştirilmesi planlanan analizler şöyle sıralanıyor:

  • DNA saflaştırma istasyonu (kivi’den)
  • Mikroskop ile gözlem istasyonu (hücre ve çeşitli canlı – fluoresan)
  • Antibiyotik direnç deneyi istasyonu
  • İstasyon qPCR ile gen analizi
  • Otomatik ve Manuel DNA İzolasyonu
  • PCR ile Sütte Bakteri Tespiti

Etkinliğe ekipman ve/veya sarf malzemeleri ile katkıda bulunmak isteyen firmaların http://www.expocleanroom.com/ adresinden fuar organizasyonu ile iletişime geçmeleri gerekiyor. “Open Lab“a destek veren kuruluşlar fuar öncesi ve uygulamalar sırasında belirtilecek ve Atölye Salonu poster pano alanında uygulanan malzemeleri ile ilgili yazılı tanıtım yapma olanağına sahip olacak.

Kaynak : BİOMEDYA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*