Windows 11 Kullanıcı Tercihi ve Pazar Payı

Microsoft, 2021 yılında piyasaya sürdüğü yeni işletim sistemi Windows 11’e birçok yenilik getirmişti. Ancak son verilere göre, Nisan 2024 itibarıyla Windows 11’in pazar payı yüzde 0,97 azalarak yüzde 25,68 oldu.

Kullanıcı Tercihi: Windows 10

Kullanıcı Tercihi: Windows 10

Windows 11’den vazgeçen kullanıcıların tercihi genellikle Windows 10 olmuştur. 9 sene önce piyasaya sürülen Windows 10, şu anda pazarın yüzde 70’lik bölümünü oluşturmaktadır.

Windows 11’e Yöneltilen Eleştiriler

Windows 11'e Yöneltilen Eleştiriler

Windows 11’e yöneltilen eleştiriler arasında Microsoft’un Android uygulamaları için destek vermeme kararı ve sonrasında reklam içeriklerini arttırması yer almaktadır. Microsoft, Windows 11’i tanıttıktan sonra Android uygulamaları için destek vereceğini açıklamış, ancak bu proje iptal edilmiştir.

Windows 11’in içerisine reklam yerleştirmeye başlaması ve Başlat menüsünde “Önerilenler” bölümünde uygulama reklamlarının görünmesi de kullanıcıların tepkisine neden olmuştur.

Windows 11’deki Reklamları Kapatma

Windows 11'deki Reklamları Kapatma

Eğer Windows 11’de Başlat menüsünde reklamları kapatmak istiyorsanız, Ayarlar > Kişiselleştirme > Başlat yolunu izleyerek “İpuçları, kısayollar, yeni uygulamalar ve daha fazlası için önerileri göster” seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*