Asılsız İhbarlar ve Gereksiz Aramalar

İHA 7 gün 24 saat esasıyla görev yürüten 112 Acil Çağrı Merkezi çalışanları, asılsız ihbarlar ve gereksiz aramalar yüzünden işlerini yapamıyor. Emniyet, sağlık, jandarma, itfaiye ve AFAD birimleriyle koordineli çalışan Çağrı Merkezi, acil durum ekiplerinin en kısa sürede olay mahallinde olmasını sağlamaya çalışıyor ancak asılsız çağrılar buna engel oluyor. Son 3 ayda 112 Acil Çağrı Merkezi’ne gelen çağrıların yüzde 58,42’si vakaya dönüşmedi.

Asılsız İhbarlar ve Gereksiz Aramalar

İlginç ve Yersiz Çağrılar

İlginç ve Yersiz Çağrılar

  • Mezarlıktaki Ölüler İçin Ambulans İsteme: Şaka amaçlı yapılan ihbarlardan biri mezarlık çevresinde çok ölü olduğu yönündeydi.
  • Arka Sokaklar Karakterine Ulaşma Talepleri: Rıza Baba karakterine ulaşmak isteyenlerin 112’yi aradığı ilginç çağrılardan biriydi.
  • Hayvanı İçin Ambulans Talebi: Hayvanı hastalanan vatandaşların 112’yi arayarak ambulans istediği de karşılaşılan durumlardan biriydi.

Çağrı karşılama personeli, yemek siparişi vermek isteyenlerden tutun da sevgilisine ulaşamayan kişilere kadar farklı ve gereksiz konularda çağrılar aldıklarını belirtiyor. Edirne 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü İsmail Öztuna, acil durumlar dışında çağrı merkezinin aranmaması çağrısında bulunarak, asılsız ihbarda bulunan kişilere 1980 lira idari para cezası uygulandığını söylüyor.

Asılsız İhbarlar ve Gereksiz Aramalar

Pes dedirten bazı çağrılar: “Arka Sokaklar dizisindeki Rıza Soylu’ya beni aktarır mısınız?”, “Evin önüne ambulans, polis, jandarma, itfaiye aracı gönderir misiniz?”, “2 döner 2 ayran siparişi vermek istiyorum”, “Eşim evden çıktı takip edilmesini istiyorum”, “Telefonum bozuldu nasıl açabilirim?” gibi çağrılar da karşılaşılan absürtlükler arasında bulunuyor.

Asılsız İhbarlar ve Gereksiz Aramalar

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Asılsız İhbarlar ve Gereksiz Aramalar

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*