Tukaş Metro Türkiye İle 10x20x30 Girişiminde Yerini Aldı

tukas metro turkiye ile xx girisiminde yerini aldi
tukas metro turkiye ile xx girisiminde yerini aldi

55 yılı aşkın süredir lezzeti ve kalitesi ile evlerin vazgeçilmezi olan Tukaş, Dünya Kaynakları Enstitüsü (World Resources Institute -WRI) tarafından başlatılan “10x20x30” girişimine katılan Metro Türkiye’nin 20 gönüllü tedarikçisinden biri oldu.

Birleşmiş Milletler’in 17 maddelik sürdürülebilir kalkınma hedeflerinden biri olan ‘’gıda atıklarının azaltılması’’ konusunun desteklemesi için başlatılan “10x20x30” girişiminde amaç, katılımcı firmaların gıda atıklarını 2030 yılına kadar %50 oranında azaltması. Tamamen gönüllülük esasına dayanan girişim, dünyada hızla artan gıda israfının tedarik zincirinde bulunan her bir halkada en aza indirilmesini hedefliyor.

‘’Doğaya hep özen gösterdik’’ mottosu ile kaliteli gıdayı gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakma bilinciyle sofralara getiren Tukaş, Metro Türkiye önderliğinde başlatılan bu projeye verdiği destekle bu konudaki hassasiyetini ortaya koyuyor.

Uzun süredir sözleşmeli tarım yaparak sürdürülebilir tarım politikalarını benimseyen, ambalaj atıklarını sistemli bir şekilde azaltan, üretim atıklarını düzenli şekilde geri dönüşüm için ayıran ve üretim süreçlerinde harcanan suyu arıtma tesisi ile ekosisteme geri kazandıran Tukaş, gönüllü olarak katıldığı “10x20x30” girişimi ile çevre bilincini bir kere daha ispatlıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*