Evde Güvenliğin 5 Temel Püf Noktası

evde guvenligin temel puf noktasi
evde guvenligin temel puf noktasi

70 yıla yaklaşan deneyimiyle tam kapsamlı güvenlik hizmetleri sunan Kale Endüstri Holding, evinizi ve sevdiklerinizi korumak için alınması gereken 5 temel güvenlik önlemine dikkat çekiyor.

Bahar ayının gelmesiyle birlikte taşınma ve tadilat işleri de hızlanmaya başladı. Yeni bir eve taşınmak veya oturulan evi yeniden dekore etmek hepimizi heyecanlandırıyor. Duvarın rengi, koltukların konforu, perdelerin uyumu derken liste uzayıp gidiyor… Peki, bu listede güvenlik sistemleri kaçıncı sırada? Yeni taşınacağınız ya da yenileyeceğiniz evinizde güvenlik sistemlerini yapılacaklar listenizin en başına eklemek güvenli ve konforlu bir yaşamın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. 70 yıla yaklaşan deneyimiyle tam kapsamlı güvenlik hizmetleri sunan Kale Endüstri Holding, evinizi ve sevdiklerinizi korumak için alınması gereken 5 temel güvenlik önlemine dikkat çekiyor.

Evinizde alacağınız bazı güvenlik önlemleri ile hem sevdiklerinizi koruyabilir hem de mal kayıplarınızı en aza indirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken ise evinizin ihtiyacı olan güvenlik açıklarını tespit ederek o alanları güçlendirmek. ‘Tam Kapsam Güvenlik’ anlayışıyla; kilitten çelik kapıya, çelik kasadan pencereye ve elektronik güvenlik sistemlerine kadar tüm güvenlik çözümlerini bir arada sunan Kale Kilit Türkiye Satış Pazarlama Direktörü Semih Teker, evlerdeki güvenlik açıklarını tespit etmek için rehber niteliğindeki 5 önemli noktayı sıraladı.

1- Taşınınca güvenlik için anahtarı değiştiriyoruz, peki ya kapı?

Yeni bir eve taşınanların güvenlik için ilk aklına gelen önlem kapı kilidini değiştirmek oluyor. Ancak kilidin yanı sıra kapının ne kadar sağlam ve güvenli olduğunu da mutlaka hesaba katmak gerekiyor. Çelik kapı alırken model ve renk seçiminin çok ötesinde kapının sizi ne kadar koruyabileceğini sorgulamak kritik önem taşıyor. Bu noktada çelik kapı seçiminde sorulacak soruların başında kapının güvenlik seviyesi geliyor. Çelik kapılarda güvenlik seviyesi 1 ila 6 arasında değişiyor. 5. ve 6. güvenlik seviyesine sahip kapılar ise zırhlı kapı kategorisine giriyor.

Kale Çelik Kapı, yüksek güvenliğe ihtiyaç duyulan mekanlarda tercih edilen zırhlı kapılar ile aynı güvenlik seviyesine sahip çelik kapıları, istediğiniz modelde tasarlayıp üretebiliyor. Böylece güvenlikten ödün vermeden hayalinizdeki kapı tasarımına sahip olmanızı sağlıyor.

Güvenlik seviyesinden tam not aldıktan sonra kapınız için diğer önemli noktalardan biri de tam olarak ölçünüze göre üretilmesi. Bu size güvenlik açısından ne sağlar? Satın alacağınız standart ölçülerdeki bir kapı sizin kapı ölçünüze uymadığında ölçü farkları genellikle köpük veya mdf gibi malzemelerle doldurularak gideriliyor. Elbette bu malzemeler darbe ve zorlama anında gerdirmeye dayanıklı olmuyor ve böylece kötü niyetli kişiler kapınızı kolayca açabiliyor. Bu nedenle kapının güvenlik işlevini yerine getirebilmesi için ölçüye uygun şekilde özel olarak üretilmesi gerekiyor. Hem ölçüye hem de istenilen model ve renk seçeneğine göre butik kapılar üreten Kale Çelik Kapı, kişiye özel ürettiği bu kapılarla zevkinize göre dekore ettiğiniz evinizde güven ve huzur içinde vakit geçirebilmenize fırsat tanıyor.

2- Alarm sistemi siz yokken de evinizdeki gözünüz olsun

Ev alarm sistemleri, evinizde güvende olmanızı sağlamanın yanı sıra siz evde yokken de 7/24 aktif olarak çalışarak gözünüz kulağınız oluyor. Huzurlu ve güvenli bir yaşam alanına imkan tanıyan Kale Alarm; izinsiz girişler, su baskınları, yangın ve benzeri acil durumlarda alarmı aktifleştirerek gerekli müdahalelerin anında yapılabilmesini sağlıyor.

3- Evde kasa bulundurmayı ihmal etmeyin

Ama az ama çok, ama çok kıymetli ama manevi değeri var… Evinizde kaybetmeyi aklınıza bile getirmek istemeyeceğiniz birçok eşyanız ya da değerli evraklarınız olabilir. Bu nedenle evinizde ihtiyacınız olacak boyutta bir kasa bulundurmak değerlerinizi koruma altına alabilmeniz açısından önemli. Kale Çelik Kasa’nın ev tipi dijital kasa modelleri duvara, dolaba, zemine veya yere uygun montaj özellikleriyle istediğiniz gizlilik seviyesini sunarak istenmeyen bir olay karşısında riski minimum düzeye indirebiliyor. Ayrıca geniş renk seçeneği ile ev dekorasyonunuza kolayca uyum sağlayabiliyor.

4- Deprem sırasında hızlı tahliye sağlayan kilit sistemi önemli

Aktif fay hatlarının üzerinde konumlanan ülkemizde, en önemli gündem maddelerimizin başında deprem yer alıyor. Bu doğal afete karşı bireysel önlemlerin de çok önemli olduğunu her bir depremde daha da iyi anlıyoruz. Kale Kilit, mandal ve sürgü otomatik kilitleme fonksiyonlu kilitleri ile deprem sırasında hızlı tahliye imkanı sunuyor. Bu ürün, kilitli bir kapının tüm kilitlerini, yalnızca hane içerisinden ve kapı kolunu indirmek suretiyle açabilmenizi sağlıyor.

5- Pencereleri dıştan ve içten koruma altına almak mümkün

Daireniz giriş katı ya da giriş katına yakın bir katta yer alıyorsa ilk akla gelen önlem parmaklık taktırmak oluyor. Ancak kötü niyetli kişiler bu dış etkeni atlattıktan sonra evinize rahatça girebiliyor. Ev içinde alacağınız bazı önemler ise evinizi hem dıştan hem de içten korumanızı sağlıyor. Bunlardan biri de Kale Alarm’ın cam kırılma dedektörü. Ses ve cam kırılma esnasında çıkan akustik frekansları analiz etme teknolojisine sahip olan bu dedektör, birden fazla pencereyi de kontrol edebiliyor. Cam kırılma dedektörü, yanlış alarm engelleyici özelliğiyle gereksiz panikleri de engelliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*