Nutrien, ABD Tarım Laboratuvarı Grubu Waypoint’i Satın Aldı

802f3 nutrien abd tarc4b1m laboratuvarc4b1 grubu waypointi satc4b1n aldc4b1
802f3 nutrien abd tarc4b1m laboratuvarc4b1 grubu waypointi satc4b1n aldc4b1

Nutrien, ABD Tarım Laboratuvarı Grubu Waypoint’i Satın Aldı. Nutrien Ltd (Nutrien), Waypoint Analytical Inc ve onun iştiraklerini (Waypoint) satın almak için kesin bir anlaşma yaptığını açıkladı.

Waypoint, ABD’nin en büyük 25 çevre laboratuarı grubu arasında ABD’deki en büyük tarım laboratuvarı grubudur. Şirketin yaklaşık 250 çalışanı ve 11 laboratuvarı bulunmaktadır. Ayrıca tarımsal pazar için yıllık bazda yaklaşık 1.8 milyon toprak örneğini analiz eden altı servis merkezi bulunmaktadır.

Devralma iki dilim halinde gerçekleşecek, Nutrien başlangıçta şirketin yüzde 80’ini, beşinci yıl sonunda ise geri kalan yüzde 20’lik bir payı kendi üzerine alacak.

Bu işlem yapısı, Waypoint’in deneyimli ve saygın yönetim kadrosunun yeni ve mevcut müşteri ilişkilerini desteklemeye devam etmesini, aynı zamanda işin güçlü ve sürdürülebilir bir şekilde büyümesini sağlayacaktır.

Waypoint’in CEO’su Scott McKee, “Nutrien, herzaman Waypoint’in güçlü ve köklü bir müşterisi oldu. Bu ortaklık Waypoint’in yeni alanlara yatırım yapma yeteneğini artıracak ve hem ABD’de hem de uluslararası pazarlarda işimizi büyütmeye devam edecek, ki burada Nutrien büyük ve büyüyen bir perakende varlığına sahip. Biz, bu işlemin çok olumlu bir sonuç olduğuna inanıyoruz” diyor.

Kaynak : worldofchemicals

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*