İKMİB, İlk Kez “AFRICA HEALTHCARE WEEK LONDON” Organizasyonu’na Katıldı

eba06 kmc4b0b c4b0lk kez e2809cafrica healthcare week londone2809d organizasyonue28099na katc4b1ldc4b1 e1522008128564
eba06 kmc4b0b c4b0lk kez e2809cafrica healthcare week londone2809d organizasyonue28099na katc4b1ldc4b1 e1522008128564

İKMİB, İlk Kez “AFRICA HEALTHCARE WEEK LONDON” Organizasyonu’na Katıldı. Kimya sektörünün küresel pazarlarda lider olması hedefiyle çeşitli organizasyonlar düzenleyen İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB), 6-7 Mart 2018 tarihlerinde İngiltere Londra’da 5. edisyonu düzenlenen Africa Healthcare Week London organizasyonuna ilk kez katıldı. Bu organizasyonla eş zamanlı Sektörel Ticaret Heyeti düzenleyen İKMİB, ilaç ve medikal sektörlerinden 24 firmayla Africa Healthcare Week London’da yerini aldı.

Türkiye ekonomisinin kilit öneme sahip sektörlerinden kimya sanayi plastikten kozmetiğe, ilaçtan boyaya tüm alt sektörleriyle son 10 yılda hızla büyüdü. Kimya, ihracat performansıyla da Türkiye’nin en fazla ihracat yapan sektörleri arasında yer alıyor. İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) 1991 yılından bu yana, ihracat operasyonları konusunda yaklaşık 5 bin üyeye hizmet veriyor, üye firmaların global pazarlarda lider olması hedefiyle çeşitli organizasyonlar düzenliyor. Aynı zamanda, Kimyevi maddelerin ve mamullerinin ihracatının artışı ve yurtdışına pazarlanmasında stratejik çalışmalar yürütüyor.

Birlik tarafından Uluslararası Fuarlar, Ticaret ve Alım Heyetleri, kimya ihracatçılarının yeni pazarlara ulaşmasında önemli rol oynuyor. Her yıl Ortadoğu’dan Asya’ya, ABD’den Avrupa’ya kadar kozmetik, sağlık, boya ve plastik sektörlerinin en önemli fuarlarında hem ülkemiz hem de alt sektörler tanıtılıyor.

Bu kapsamda İKMİB’in katma değeri en yüksek ve yükselme trendinde olan alt sektörlerinden olan sağlık sektörüne yönelik bu yıl 5. edisyonu geçekleştirilen Africa Healthcare Week London organizasyonuna 24 firmalık bir Sektörel Ticaret Heyeti ile katılım sağlandı.

Afrika’dan yaklaşık 30 ülkeden bakanlık temsilcileri, sivil toplum kuruluşu üyeleri, distribütör ve satın alıcıların yer aldığı organizasyonda 400’ü aşkın katılımcı firma yer aldı. Faaliyet kapsamında Türkiye’den katılımcı 24 firmadan 29 temsilci iki gün boyunca konferans katılımına ek olarak B2B iş görüşmeleri de gerçekleştirdi.

6-7 Mart 2018 tarihlerinde London Olympia Conference Center’da düzenlenen organizasyonda ilaç ve medikal sektörü trend ve uygulamaları özellikle Afrika ülkeleri yerel uygulama örnekleri kapsamında değerlendirildi. Hedef pazarı ilgili bölgeler olan Türkiye heyet katılımcılarının dış ticaret hacmini artırmada önemli katma değer sağlaması bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*