Albemarle’nin Yeni Teknolojisi, Lityum Üretimini Artırıyor

Albemarle’nin Yeni Teknolojisi, Lityum Üretimini Artırıyor. Albemarle Corporation (ALB), şirketin Şili’deki toplam lityum üretimini sürdürülebilir şekilde artırabilmesini sağlayacak yenilikçi bir teknoloji geliştirdi. Şirket, Salar de Atacama’da ek tuzlu su pompalama ihtiyacı olmaksızın yıllık 125.000 metrik ton lityum karbonat (LCE) elde edilebilecek.

Bu gelişme sonucunda Albemarle, Şili Ekonomik Kalkınma Ajansı’nın (Corfo) Albemarle’daki lityum kotasını artırmasını talep etti.

Teknolojinin ticari açıdan geçerli olduğunu varsayarsak, Albemarle, mevcut genişleme projeleri tamamlandıktan sonra Şili’de 2020 yılı başlarında ek lityum karbonat kapasitesini artıracak üretim tesisini inşa etmeyi ve başlatmayı planlıyor. Halen devam etmekte olan projeler ile Albemarle, Şili’deki LCE’nin yıllık toplam üretim kapasitesini 2020 yılına kadar 80.000 metrik tona çıkaracak.

Albemarle, lityum ve gelişmiş malzemeler başkanı John Mitchell, “Atacama operasyonlarımızda verimliliği ve sürdürülebilirliği artırmak için gösterdiğimiz çabalar, Corfo ile yaptığımız anlaşmanın ruhu ve küresel olarak faaliyet gösterdiğimiz yol ile tutarlıdır. Ülkemizde bir alt sektörün kurulmasını desteklerken Şili’deki operasyonlarımıza değer katmaya odaklandık “dedi.

Kaynak : worldofchemicals

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*