GAPLAST 2015 Fuarı Plastik Sektörüne Güç Kattı

GAPLAST 2015 Fuarı Plastik Sektörüne Güç Kattı. Güneydoğu Plastik ve Kimya Sanayicileri Derneği (GAPLASDER) ve Gaziantep Sanayi Odası (GSO) işbirliğiyle Akort Fuarcılık tarafından düzenlenen “Plastik, Ambalaj, Kimya Teknolojileri, Hammadde ve Ürünleri Fuarı” (GAPPLAST 2015) Ortadoğu Fuar Merkezi’nde açıldı. Fuarda PETKİM, Süper Film ve Naksan Plastik gibi sektörün önde gelen isimlerinin de aralarında bulunduğu firmaların ürünlerini görücüye çıktı. Bölgede fuarın ilk kez açıldığına dikkat çeken Milletvekili Nejat Koçer, plastik sektörünün fuarla daha iyi noktalara geleceğini söyledi. Koçer, ihracatta da önemli bir yere sahip sektörün Gaziantep’in gücüne güç katacağını kaydetti.

DÜNYADA 7’NCİYİZ
GSO Başkanı Adil Konukoğlu, “Gönül isterdi ki bu fuarı güzel bir ortamda ve güzel bir günde bu fuarımızı açalım. Ama ne yazık ki son bir aydır yaşadığımız acı olaylar kahpe terör örgütünün yapmış olduğu saldırılar yüreğimiz kan ağlıyor” dedi. Türk plastik sektörünün AB ülkeleri içerisinde Almanya’dan sonra 2’nci dünyada ise yüzde 2,6’lık payla 7’nci sırada bulunduğunu aktaran GAPLASTER Başkanı Murat Kökoğlu ise “20,3 milyar dolarlık dış ticaret hacmine sahip sektörümüz, gerek istihdam gerekse ihracatta da önemli bir yerde bulunuyor” dedi.

GAPPLAST 2015’DE NAKSAN RÜZGARI ESTİ

Türkiye’nin en büyük ambalaj üreticisi ve sektör lideri olan Naksan Plastik A.Ş. bu yıl ilk kez düzenlenen Gapplast 2015 Plastik Ambalaj fuarında yeni ürün grupları ile ziyaretçilerden tam not aldı.
Gaziantep Ortadogu Fuar Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Gappalst 2015 Plastik, Ambalaj, Kimya Teknolojileri, Hammadde ve Ürünleri Fuarı Naksan Plastik açısından oldukça hareketli geçti. Naksan standı, fuar boyunca sektörden ve sektör dışından ziyaretçilerinin akınına uğradı.
Plastik ve ambalaj sektöründe kalite, kapasite, termin ve ürün çeşitliliği denince ilk akla gelen firma olduklarını ifade eden Naksan Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nakıboğlu, Naksan olarak geniş ürün gamını ve teknolojilerini tüketicilere daha iyi tanıtmak amacıyla fuar katılımlarına büyük önem verdiklerini söyledi.
Nakıboğlu, “Fuarda standımız yerli ve yabancı konuklar tarafından büyük ilgi gördü. Bu fuarlar ülkemizi ve bölgemizi tüm dünyaya temsili açısından son derece önemli. Verimli ve başarılı bir fuar süreci geçirdik. Gösterilen yoğun ilgiye teşekkür ederiz” dedi.
Plastik sektöründe 36 yıldır faaliyet gösterdiklerini belirten Naksan Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nakıboğlu, “Bu süre zarfında iç piyasa yanında Naksan’ı bir dünya markası haline getirdik. 3000’i aşkın Naksan Plastik çalışanı ve yıllık 300 bin tonun üzerinde ambalaj üretimimiz ile 5 kıtada, 140 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Amacımız Naksan markasını tüm dünya ülkelerine yayarak ülke ekonomisine de katkıda bulunmak” diyerek sözlerini tamamladı.

GAPLAST 2015 Fuarı Plastik Sektörüne Güç Kattı

 

Kaynak : sabahmilliyet

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*