Exponatura 2015, 7. Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı Sizleri Bekliyor

Exponatura 2015, 7. Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı Sizleri Bekliyor. Tüketicilerin artan farkındalıkla giderek daha fazla doğal ürünlere ulaşma ve tüketme talebi organik pazarın büyümesini sağlıyor. Türkiye gerek toprak ve tohum zenginliği, gerek su kaynakları, gerekse iklimsel çeşitlilik nedeniyle çok büyük bir potansiyele sahip. Bu potansiyel ile yakın zamanda Dünyada organik pazar büyüklüğü sıralamasında üst sıralarda yer alması bekleniyor. Türkiye’de çok geniş bir üretim yelpazesine ulaşan organik pazar yılda ortalama yüzde 10-12 oranında büyüyor. Bu büyümenin yeni iş fırsatları doğuracağı öngörülüyor.

Organik ürünler pazarının büyümesine pararlel olarak Türkiye’nin organik ürünler pazarındaki en büyük fuarı Exponatura’da yoğun ilgi görüyor. Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenen Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı EXPONATURA; 15-18 Ekim’de sektörden birçok firmayı ziyaretçileriyle buluşturuyor. Gıdadan, doğal kozmetik ürünlere, bitkisel tedavi ürünlerinden gıda takviyelerine ve bebekler için diş temizleme mendiline kadar 1.620 bin ürün İstanbul Fuar Merkezi’nde (Yeşilköy) sunuluyor.

15-18 Ekim tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de 7. kez düzenlenecek olan sektörünün Türkiye’de ki en büyük fuarı olma özelliğine sahip Exponatura’15 Türkiye ve yurtdışından sektör profesyonellerini, iş adamlarını, perakende, toptancı, distribütör ve temsilciliklerini “Doğal, Organik & Sağlıklı Ürünler Fuarı”nda bir araya getiriyor. Doğal, organik, sağlıklı ürünler sektöründe hizmet veren gıdadan kozmetiğe, temizlik ürünlerinden bitkisel tedavi ürünlerine kadar farklı alandaki 185 firmanın bulunacağı fuara yaklaşık 20 bin ziyaretçinin katılması öngörülüyor. Sektörde önemli etki yaratan Exponatura fuarı kapsamında seminerler, showlar, workshoplar ve ürün tanıtımları gibi etkinlikler organize ediliyor. Fuar, Seminer ve panellerle doğal ve organik ürünler ile ilgili bilincin gelişmesine ve Türkiye’nin organik ürünler sektöründe önemli bir merkezi haline gelmesine katkıda bulunuyor.

Exponatura 2015, 7. Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı Sizleri Bekliyor

Organikte Avrupa için Türkiye hedef pazar
Türkiye’nin doğal ve organik ürünler pazarındaki en büyük fuarı Exponatura- 7. Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı, bu büyük potansiyelde uluslarası düzeyde bir ticaret platformu oluşturarak yeni iş fırsatları sunmaya devam ediyor. Türkiye’nin organik ve doğal ürünler sektöründeki atağı ve potansiyeli yurtdışından da yoğun ilgi görmesini sağlıyor. Özellikle Avrupa Birliği ve Ortadoğu ülkeleri için Türkiye iki basamaklı büyüme oranı ile hedef pazar olarak değerlendiriliyor. Bununla birlikte Türkiye pazarı Exponatura fuarı kapsamında Uzakdoğu ülkeleri tarafından da yakından talkip edilmeye devam ediyor. Yurtdışı acentalar aracılığıyla birçok yabancı firma distribütörlük bağlantıları ve yeni iş fırsatları için Exponatura fuarına katılım gösteriyor.

Exponatura’15 Hakkında:
Exponatura 2015 Fuarı, doğal, organik ve sağlıklı ürünler sektöründe Türkiye, Avrupa Birliği ve Ortadoğu başta olmak üzere birçok ülkeden sektör profesyonelleri, iş adamları, perakende, toptancı, distribütör, temsilcilikler ve tüm ilgililer için başarılı iş bağlantıları kurabilecekleri profesyonel bir ticaret platformu oluşturuyor.
Exponatura, sektörün ülkemizdeki uluslararası planlanan tek sektörel uzmanlık fuarı olma özelliğine sahiptir. Bölgenin en kapsamlı ve hedefi en doğru fuarı olarak kendini ispatlayan Exponatura bu alanlardaki potansiyelleri mükemmel bir organizasyon ile yönetmektedir.

Tureks Uluslararası Fuarcılık Hakkında:
1994 yılından beri fuar organizasyonundan deneyimli ekibiyle, yurtiçinde uluslararası ölçekte fuarlar gerçekleştiren Tureks Uluslararası Fuarcılık, 2003 yılında kurulmuştur ve hizmet verdiği sektörlerde ülke ekonomisine katkı sağlayan etkili buluşmalara imza atmaktadır.
Türkiye ve Orta Doğu’da sektörel fuarlar organize eden Tureks, başarılı ve deneyimli organizasyon kadrosuyla alıcı ve satıcıları bir araya getirmekte, ulusal ve global ticarette fayda sağlama misyonunu yeni projeleri ile gerçekleştirmeye devam etmektedir.
Fuarcılık alanında verdiği hizmette her zaman en iyiyi hedefleyen, uzman ekibinin başarı ve memnuniyet odaklı anlayışıyla hareket eden Tureks Uluslararası Fuarcılık, ülkesine katkı sağlayan, hizmet verdiği sektörlere değer katan global bir fuar şirketi olma yolunda ilerlemektedir.

Exponatura 2015, 7. Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı Sizleri Bekliyor1

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*