KAÜ tarafından “Kimya Mühendisliği’nde Bilim Günleri” konulu panel düzenlendi.

Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nce “Kimya Mühendisliği’nde Bilim Günleri” konulu panel düzenlendi.

Panelin açılışında konuşan Kimya Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Vedat Adıgüzel, yeni kurulan bir bölüm olarak öncelikli hedeflerinin genç, dinamik ve yeniliklere açık kadrolarıyla uygulamalı mesleki eğitimin yanında öğrencinin de katılımını sağlayacak proje ve takım çalışmaları yapmak olduğunu söyledi.

Adıgüzel, öğrencilere sorgulayıcı, araştırmacı ve girişken bir mühendis yaklaşımını kazandıracak eğitim yapısı planladıklarını belirterek, “Etkinliğin temel amacı daha kuruluş aşamasında olan kimya mühendisliği bölümünü alanında uzman bilim insanlarıyla tanıştırmak, onların kıymetli tecrübe ve fikirlerinden yararlanmaktır” dedi.

Panel, moderatör Prof. Dr. Akgün Alarslan yönetiminde, Prof. Dr. Sabri Çolak ve Doç. Dr. Turan Çalban, Prof. Dr. Ömer Şahin ve Yrd. Doç. Dr. M. Sait İzgi, Prof. Dr. Jale Yanık, Yrd. Doç. Dr. Yunus Önal tarafından gerçekleştirildi.
kaf

 

Kaynak :A.A

Ekonomi

İK Yazılımı

İK Yazılımı Nedir? Ne İşe Yarar? Geleceğin İnsan Kaynakları: İK Yazılımları İnsan Kaynakları (İK) Yazılımı, günümüz iş dünyasında şirketlerin insan kaynakları süreçlerini dijitalleştirmek ve yönetmek […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*