Yeni Fikirler Yeni İşler Girişimcilerini Bekliyor 2015 Başvuruları Başladı

Yeni Fikirler Yeni İşler Girişimcilerini Bekliyor 2015 Başvuruları Başladı. Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programı olan YFYİ yarışmasının 2015 yılı kayıtları başladı. YFYİ programı bu sene büyük yeniliklerle girişimcilerini karşılayacak. Program iki farklı ayağıyla hem şirketi olmayan girişimci adaylarına (YFYİ Idea) hem de şirketleşmiş genç startup firmalarına (YFYİ Pro) hitap ediyor. 1 Mart’ta başlayan ön başvuru süreci 17 Mayıs’a kadar devam edecek.

ODTÜ TEKNOKENT tarafından düzenlenen program 2005 yılından bu yana genç girişimcileri destekliyor. Her geçen yıl kendini geliştiren ve yenileyen YFYİ yarışması, sağladığı destekler ile genç girişimcilerin iş kurma süreçlerinin başlama, gelişme ve büyütme aşamalarında destek oluyor. YFYİ’nin diğer benzer programlardan en büyük farkı verdiği maddi ödüllerin yanı sıra, girişimci adaylarına sunduğu zengin eğitim, danışmanlık ve mentor destekleridir. Girişimcilere 2014 yılı itibari ile diğer desteklerin yanı sıra ABD Kampı’da eklendi. Söz konusu kamp, uzman eğitmenler ve başarılı girişimciler tarafından verilen eğitimlerle ODTÜ TEKNOKENT San Francisco Merkezi’nde gerçekleşiyor.

Düzenlendiği 11 yıl içerisinde 50’den fazla şirketin kurulmasını sağlayan YFYİ, istihdam oluşturulmasının yanında teknoloji geliştirilmesi ve girişimcilik kültürünün yaygınlaşmasını da sağlayarak hem kısa vadede hem de uzun vadede fayda sağlamakta. 11 yıl içerisinde alınan başvuruların katlanarak artmaya devam etmesi, her geçen gün daha fazla girişimci adayına ulaşıldığının göstergesi. Geçtiğimiz sene başvurularında rekor kıran yarışmaya bu senede ilginin yoğun olması bekleniyor.

Başvuru ve detaylı bilgi için: http://yfyi.odtuteknokent.com.tr/

Yeni Fikirler Yeni İşler Girişimcilerini Bekliyor 2015 Başvuruları Başladı

Ekonomi

İK Yazılımı

İK Yazılımı Nedir? Ne İşe Yarar? Geleceğin İnsan Kaynakları: İK Yazılımları İnsan Kaynakları (İK) Yazılımı, günümüz iş dünyasında şirketlerin insan kaynakları süreçlerini dijitalleştirmek ve yönetmek […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*