Dumlupınar Üniversitesi Üniversitelerin Araştırma Laboratuvarları Çalıştayını Düzenliyor

Dumlupınar Üniversitesi Üniversitelerin Araştırma Laboratuvarları Çalıştayını Düzenliyor.“2023 Vizyonunda Üniversitelerin Araştırma Laboratuvarları” Çalıştayının ikincisi 14-15-16 Mayıs 2015 tarihlerinde, Kütahya da, Dumlupınar Üniversitesi Konferans salonunda gerçekleştirilecektir.

Çalıştay, Merkezi Araştırma Laboratuvarlarının güncel sorunları, orta ve uzun vade de laboratuvarların yapılanmalarıyla ilgili düşünceler ve hedefler, laboratuvarların bilim insanları ile sanayi arasındaki yeri ve rolü kapsamında yürütülecektir.

Ek olarak, Kalkınma Bakanlığı tarafından yeni çıkarılan 6550 sayılı ‘’Araştırma Altyapılarının Desteklenmesine Dair Kanun’’ hakkında detaylı görüşmeler yapılacaktır.

Çalıştaya Ülkemizdeki tüm araştırma laboratuvarlarından ve yurt dışındaki ilgili bazı araştırma laboratuvarlardan katılımcılar davet edilmiştir. Kalkınma Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, YÖK ve TUBİTAK yetkili kişilerinin katılımı beklenmektedir. Üniversitelerden öğretim üyelerinin ve uzmanlarının, sanayiden ilgili Ar-Ge personelinin ve laboratuvar cihazları tedarikçisi firmaların yetkililerinin teşrifi beklenmektedir.

Çalıştay Anasayfası : http://mrkzlab2023calistay.dpu.edu.tr/

Dumlupınar Üniversitesi Üniversitelerin Araştırma Laboratuvarları Çalıştayını Düzenliyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*