Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Kimya Ve Mühendislik Öğrencilerine Burs Fırsatı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Kimya Ve Mühendislik Öğrencilerine Burs Fırsatı.Anadolu Ajansının Haberine göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca lisans öğrencilerinden bitirme tezi hazırlayan 500 öğrenciye burs verilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı lisans öğrencilerinden bitirme tezi hazırlayan  500 öğrenciye burs verecek.

Bakan İdris Güllüce’nin talimatı doğrultusunda harekete geçen Türkiye Çevre Koruma Vakfı yeni yılda 500 öğrenciye burs verecek.

Türkiye Çevre Koruma Vakfı tarafından  ayda 300 TL olmak üzere 4 ay süre ile 200 Çevre Mühendisliği bölümüne, 125 biyoloji, kimya ve Kimya Mühendisi bölümlerine, 100 şehir plancısı ve mimar 75 inşaat mühendislik bölümlerinde bitirme tezi hazırlayan öğrencilere burs verilecek.

Belirtilen konu başlıkları altında tez hazırlayan öğrenciler vakfın web sitesinden (www.tucev.org)  15 Şubat 2015 tarihine kadar başvuru yapabilecek. 28 Şubat 2015 tarihine kadar burs almaya hak kazananlar belirlenecek ve kamuoyu ile paylaşılacak. 1 Şubat 2015 tarihi baz alınarak burslar ödenmeye başlanacak.

Burs alan öğrenciler üniversite tarafından yapılan tez kabulünden sonra, tezini yazılı doküman ve cd formatında birer kopya halinde Türkiye Çevre Koruma Vakfına gönderecek. Çevre Şehir Kütüphanesinde yer alacak tezler ileride yapılacak çalışmalara ışık tutacak ve bilim adına çalışan öğrencilere de destek olacak.

Konuyla ilgili  bilgi veren Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce; ” Öğrencilerimize bakanlığımızın da bir katkısı olmasını istedik. Onların rahat araştırma yapmaları, Türkiye’nin vizyonu için çok önemli. Bu kapsamda  bakanlık olarak 74 öğrenciye burs vermeye başladık. Yeni yılda sayıyı arttırıp 500 öğrenciye daha burs vereceğiz.  Öğrencilere verdiğimiz burs miktarı ve sayısı artacak.” dedi.

Başvuru için : http://www.tucev.org/

üniversitee

 

Kaynak : Anadolu Ajansı

Ekonomi

İK Yazılımı

İK Yazılımı Nedir? Ne İşe Yarar? Geleceğin İnsan Kaynakları: İK Yazılımları İnsan Kaynakları (İK) Yazılımı, günümüz iş dünyasında şirketlerin insan kaynakları süreçlerini dijitalleştirmek ve yönetmek […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*