İTÜ Tarafından Düzenlenen “ÇetinCeviz” Programı, Vizyoner Girişimcileri Arıyor

İTÜ Tarafından Düzenlenen “ÇetinCeviz” Programı, Vizyoner Girişimcileri Arıyor. Türkiye’de girişim yarışmalarına öncülük eden üniversitelerden İstanbul Teknik Üniversitesi, çıtayı biraz daha yükseltiyor. Silikon Vadisi’nin en iyi hızlandırma programlarından Y Combinator‘a katılmayı hedef alan bir organizasyona imza atıyor.

İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (GİNOVA) tarafından düzenlenen ve Çetin Ceviz adı verilen program, zor sorunlara teknolojik çözümler sağlayacak girişimcileri arıyor. En az bir üyesinin İTÜ öğrencisi (lisans, yüksek lisans ve doktora) olduğu, 2-3 kişiden oluşan takımların katılabileceği program dahilinde girişimcileri bir eğitim kampına sokarak son adımda Y Combinator’a kazandırmayı hedefliyor.

Takımlar String Ventures ile eğitim kampına girecek
Aşağıda paylaştığımız Çetin Ceviz ajandasına uygun olarak; tanıtım, ön eleme ve atölye süreçlerinden geçen 8 Çetin Ceviz takımı Y Combinator kampına katılabilmek için çalışacak. Bu girişimciler, daha önce Y Combinator’a 2 girişim kazandıran String Ventures kurucu ortaklarının (Emrah Yalaz ve Can Saracoğlu) desteğiyle YCombinator yaz programına girmek için hazırlanacak.

Y Combinator, bildiğiniz gibi dünyanın bir çok ülkesinden yetenekli girişimcilerin birbiriyle yarıştığı ve girişimciler için oldukça itibarlı bir hızlandırma programı ama Çetin Ceviz programına seçilen 8 takım sadece Y Combinator için yarışmayacak.

Girişimcilere küresel başarı vizyonu kazandırmak isteyen program sonunda String Ventures tarafından takım veya takımlara 150 bin dolara kadar yatırım desteği de sağlanacak. Diğer yatırımcılar için de bir kapı aralanacak.

Başvuru için TIKLAYINIZ !

İTÜ Tarafından Düzenlenen ÇetinCeviz Programı, Vizyoner Girişimcileri Arıyor

 

 

Kaynak : webrazzi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*