Elon Musk açıkladı: iPhone modellerini yasaklayacağım

AA

Apple, dün akşam düzenlediği aktiflikte iOS 18 sürümünü tanıttı ve yeni güncelleme ile iPhone’lara gelecek yeni özellikleri açıkladı.

Yeni özellikerin en dikkat cazip olanı ise iPhone’lara gelecek yapay zeka özellikleri oldu. OpenAI şirketi ile anlaşan Apple, ChatGPT’yi iPhone modellerine entegre edecek.

Elon Musk’tan sert açıklamalar

Elon Musk, Apple’ın ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI ile iş birliğine dair paylaşımda bulundu.

OpenAI servislerini işletim sistemi düzeyinde entegre ederse, Apple aygıtlarının şirketlerinde yasaklanacağını bildiren Musk, “Bu, kabul edilemez bir güvenlik ihlalidir.” tabirini kullandı.

Musk, şirketi ziyaret edenlerin de kapıda Apple aygıtlarını teslim etmek zorunda kalacağını aktararak, aygıtların Faraday kafesinde saklanacağını kaydetti.

“Apple’ın hiçbir fikri yok…”

Apple’ın kendi yapay zeka uygulamasını geliştirmek yerine OpenAI şirketine güvenmesini de eleştiren Musk, şöyle konuştu:

Apple’ın kendi yapay zekasını üretecek kadar akıllı olmaması, fakat bir formda OpenAI’nın güvenliğinizi ve gizliliğinizi koruyacağından emin olabilmesi açıkça saçma.

Apple, bilgilerinizi OpenAI şirketine teslim ettiğinde aslında neler olup bittiği hakkında hiçbir fikre sahip değil.

ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI şirketinin Üst Yöneticisi Sam Altman, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise Apple ile iş birliği yapmaktan son derece şad olduğunu söyledi.

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*