MHRS Üzerinden Onaylı Randevu Dönemi Başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nde “Onaylı Randevu Dönemi” başladı. Bu düzenleme ile randevu alıp gitmeyenlere ceza uygulanacak. Bu kişiler, 15 gün boyunca aynı branştan randevu alamayacaklar. Uygulama vatandaşlar tarafından olumlu karşılanıyor.

MHRS Üzerinden Onaylı Randevu Dönemi Başladı

Edirne Sağlık Müdürü İshak Yıldırım’ın Açıklamaları

Edirne Sağlık Müdürü İshak Yıldırım'ın Açıklamaları

Edirne Sağlık Müdürü İshak Yıldırım, yeni dönemin hastalara randevu almada avantaj sağlayacağını belirterek, “Hasta MHRS’den randevu aldığı zaman bir gün öncesinden 20.00’ye kadar bunu onaylaması gerekiyor. Eğer onaylamazsa randevu boşa düşüyor ve randevu aldığı saatten bir saat öncesine kadar yeni hastalara sıra verilebiliyor” dedi.

Hastaların Memnuniyeti

Hastaların Memnuniyeti

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’ne gelen hastalardan Mehmet Çetin, uygulamayı beğendiğini ve herkesin kurallara uymasının önemli olduğunu belirtti. Gülten Uskan da uygulamanın ihtiyacı olan hastaların hızlı şekilde randevu alıp muayene olmalarını sağlayacağını ifade etti.

MHRS Üzerinden Onaylı Randevu Dönemi Başladı

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Zeliha Türkyılmaz’ın Değerlendirmesi

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Zeliha Türkyılmaz'ın Değerlendirmesi

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Zeliha Türkyılmaz, Onaylı Randevu Sistemi ile sağlık hizmetlerinin daha verimli kullanılacağını ve hastaların hekimlere daha etkin şekilde ulaşabileceğini belirtti. Türkyılmaz, muayene randevusu oluşturup onaylamayan kişilerin randevularının otomatik olarak iptal edileceğini açıkladı.

Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan’ın Yorumu

Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan'ın Yorumu

Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan, MHRS’nin telefon ve internet erişiminin olduğu her yerde yeni bir özellik kazandığını belirterek, randevusunu onaylayıp gelmeyen hastaların 15 gün boyunca aynı branştan randevu alamayacaklarını dile getirdi. Kalkan, boşalan kapasitenin bekleyen hastalar için kullanılacağını vurguladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*