Dell Veri İhlali: 49 Milyon Müşteri Kaydı Etkilendi

Dell, son zamanlarda 49 milyon müşteri kaydının veri ihlaline uğradığını doğruladı. Ancak şirket, bu ihlalin tam kapsamını henüz açıklamadı. Kötü niyetli kişiler, internetin karanlık yüzü olan dark web’de 49 milyon Dell kullanıcısının kişisel verilerini sızdırdı.

Çalınan Bilgiler Neler?

Çalınan Bilgiler Neler?

Dell, kullanıcıların adını, adresini, sahip oldukları donanımları, kullandıkları hizmetleri ve verdikleri siparişleri sızdırıldığını belirtti. Şirket, kredi kartı bilgileri veya ödeme detayları, telefon numaraları ve e-posta adresleri gibi özel bilgilerin çalınmadığını açıkladı.

Dell’den Yapılan Açıklama

Dell konuyla ilgili bir açıklama yaparak durumu şu şekilde aktardı: “Kısa bir süre önce, ad, adres ve belirli Dell donanımı ile sipariş bilgilerini içeren sınırlı müşteri bilgilerini içeren bir veritabanına yetkisiz erişim tespit ettik. Bu veritabanı, finansal bilgiler, ödeme detayları, e-posta adresleri, telefon numaraları veya son derece hassas müşteri verilerini içermemektedir. Olayı fark ettiğimiz anda gerekli önlemleri aldık ve ilgili kolluk birimlerine bilgi verdik.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*