AA ve ABD Firmaları Yarı İletken Çip Tedarik Zincirlerini Güçlendirme İçin İş Birliği Yapıyor

ABD ve Japonya merkezli önde gelen üretici firmalar, yarı iletken çip tedarik zincirlerini güçlendirmek amacıyla yeni anlaşmalara imza atıyor. Bu kapsamda, ABD’nin önde gelen çip üreticisi Intel’in Japonya şubesi ile 14 Japon firma, başkent Tokyo merkezli “Yarı İletken Montaj Test Otomasyonu ve Standardizasyonu Araştırma Birliği” (SATAS) oluşturdu.

AA ve ABD Firmaları Yarı İletken Çip Tedarik Zincirlerini Güçlendirme İçin İş Birliği Yapıyor

Yarı İletken Montaj Test Otomasyonu ve Standardizasyonu Araştırma Birliği (SATAS), çip üretim sürecinde otomasyon ve standardizasyon hedefleyen bir yapıya sahip. SATAS üyeleri, çiplerin paketlenmesi, birleştirilmesi ve test edilmesi gibi “arka uç süreçlerinde” prosedürlerin otomasyonunu gerçekleştirecek. Bu sayede üretim verimliliği artırılacak, yeni standartlar belirlenecek ve SATAS üyelerinin küresel rekabet gücü yükseltilecek.

Projenin bir parçası olarak, Kyoto merkezli Omron Corp. ve Murata Machinery, taşıma ve depolama sistemlerinin araştırma-geliştirme (AR-GE) süreçlerini denetleyecek. Yamaha Motor ve Resonac Holdings firmaları montaj ve test sürecinde; Sharp Corp. ise pilot hatların tasarlanması ve işletilmesinde görev üstlenecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*