Apple Yeni iPad Air ve iPad Pro Tanıtımı

Apple Yeni iPad Air Tanıtımı

Apple Yeni iPad Air Tanıtımı

ABD merkezli teknoloji devi Apple, 7 Mayıs’ta düzenlediği etkinlikte yeni ürünlerini sergiledi. Etkinlikte sahne alan Tim Cook, yeni Air ve iPad Pro modellerini tanıttı. iPad Air, ilk kez 11 inç ve 13 inç olarak iki farklı boyutla satışa sunulacak. Daha önce iPad Pro modellerinde gördüğümüz M2 çipinden güç alacak iPad Air, 128GB’dan başlıyor ve 256GB, 512GB ve 1TB depolama seçenekleri sunacak. Yeni iPad Air, daha önce olduğu gibi arkada ve önde 12 MP’lik tek bir kamera ile geliyor.

Yeni iPad Air ve iPad Pro Fiyatları

Yeni iPad Air ve iPad Pro Fiyatları

  • Yeni iPad Air Fiyatı: 11 inçlik model için 599 dolardan ve 13 inçlik model için 799 dolardan satışa sunulacak. 11 inçlik modelin Türkiye fiyatı 25 bin 999 TL’den, 13 inçlik modelin fiyatı ise 34 bin 999 TL’den başlıyor.
  • Yeni iPad Pro Fiyatı: 11 inçlik model 999 dolardan satışa sunulacak. 13 inçlik modelin fiyatı ise 1299 dolar olarak açıklandı. 11 inçlik modelin Türkiye fiyatı 45 bin 999 TL’den, 13 inçlik modelin fiyatı ise 59 bin 999 TL’den başlıyor.

11 inç ve 13 inçlik ekranlarla gelen iPad Pro modelleri, ekranın HDR içeriği için 1.600 nit’e ulaşmasını sağlayan OLED yapısını kullanıyor. 13 inçlik model yalnızca 5,1 milimetre kalınlığında ve Apple’ın şimdiye kadarki en ince cihazı olarak dikkat çekiyor. Her iki model için de temel depolama alanı artık 256 GB. Apple, M3 çipini tamamen atladı ve iPad Pro’yu en yeni işlemcisi olan M4 çipiyle donattı.

Apple, bu işlemcinin önceki nesil iPad Pro’da bulunan M2 çipinden yüzde 50 daha hızlı olduğunu söylüyor. Apple, M4’ün M2 ile aynı performansı yalnızca yarı güç kullanarak sunabileceğini iddia ediyor. Apple’ın LCD’den OLED’e geçme kararı birçok faydayı beraberinde getiriyor. iPad Pro artık çok daha yüksek kontrast kapasitesine sahip olacak ve video izlerken mükemmel siyah seviyelerine olanak sağlayacak. OLED’e geçiş, aynı zamanda iPad Pro’nun her iki boyutunun da artık aynı düzeyde ekran kalitesi sunacağı anlamına geliyor.

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*