Sağlık Alanında Dev Hizmetler ve Yatırımlar

Dev Hizmetler ve Yatırımlar

Dev Hizmetler ve Yatırımlar

AA Yurdun dört bir yanında inşa edilen şehir hastaneleri, dev hizmetler vermeye devam ediyor. Kentte inşa edilen 1218 yatak kapasiteli şehir hastanesi, 1 yılda yaklaşık 2 milyon hastaya hizmet verdi. Bölge tarihindeki “en büyük yatırımı” olarak 368 bin 668 metrekare alanda ve çevre illere hizmet sunan hastanenin açılışının 1. yılı dolayısıyla program düzenlendi.

Sağlık Alanında Dev Hizmetler ve Yatırımlar

Önemli Yatırımlarla Sağlık Turizminde Lider Konumda

Önemli Yatırımlarla Sağlık Turizminde Lider Konumda

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, yaklaşık 120 milyar dolar dış ticaret hacmine sahip kente, gelişmiş tıbbi cihazları olan, alanında uzman hekimlerin bulunduğu şehir hastanesinin çok yakıştığını belirtti. Yavuz, “Sağlık turizminde önemli yere geldik.” diyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde sağlık alanında yapılan devrim niteliğindeki yatırımlara vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı’nın liderliğinde sağlık alanında devrim niteliğinde yatırımlar yapıldığını belirten Yavuz, “Ne kadar fiziki mekan yaparsanız yapın, hizmetin kalitesi ve niteliğini o kurumlarda çalışan insan belirler.” dedi. Yavuz, şehir hastanesinin sağlık turizminde önemli bir rol oynayacağına inandığını ifade etti.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Rıza Uçan, şehir hastanelerinin vatandaşlara nitelikli ve dünya çapında örnek gösterilen sağlık hizmeti sunduğunu belirterek, “Birçok ülkeden şehir hastanelerimizin yatırım ve işletme modeli, ortaya koyduğu katma değerle ilgili olumlu geri dönüşler alıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Uçan, şehir hastanelerinin mühendislik açısından Türkiye’nin en nitelikli eserlerinden biri olduğunu ve deprem izolatör sistemleri kullanılarak inşa edildiğini vurguladı. Şehir hastanelerinin alanında en saygın ve nitelikli kadrolarla hizmet verdiğini belirtti.

Kocaeli Şehir Hastanesi, depreme dayanıklı olması için yapımında 1069 izolatör kullanılan ve bünyesinde 6 farklı hastane bulunan bir tesis. Hasta kabulüne 3 Nisan 2023’te başlayan hastane, resmi açılışını Cumhurbaşkanı tarafından 15 Nisan 2023’te gerçekleştirdi.

Sağlık Alanında Dev Hizmetler ve Yatırımlar

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*