Elon Musk’ın Starlink Projesi ve Uyduların Etkileri

SpaceX şirketinin sahibi Elon Musk, Starlink projesi kapsamında dünya genelinde internet erişimini artırmak amacıyla Starlink uydu ağını genişletmeye devam ediyor. Şu anda 5 binden fazla Starlink uydusu yörüngeye fırlatıldı ve binlercesinin daha fırlatılması planlanıyor.

Bilim Dünyasında Endişe

Eski bir fizikçi, mega uydu ağları gibi sistemlerin Dünya’nın manyetosferini etkileyebileceği ve insanlığı kozmik ışınlara maruz bırakabileceği konusunda uyarılarda bulundu. Uyduların atmosferi yakarak metal bir “iletken parçacık” tabakası oluşturduğunu belirtti.

Doktor Sierra Solter-Hunt, bu uydulardan atmosfere salınan parçacıkların Dünya’nın manyetik alanını etkileyebileceğini ve hapsedebileceğini ifade etti. Uzun vadede bu durumun gerçekleşmesi halinde Dünya’nın Mars ve Merkür gibi bir kaderi paylaşabileceği konuşuluyor.

Elon Musk'ın Starlink Projesi ve Uyduların Etkileri

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*