Kordsa, 3 yıl Üst Üste Brezilya’nın En İyi İşveren Markaları Arasında Yer Aldı

6e3d9 kordsa 3 yc4b1l c39cst c39cste brezilyae28099nc4b1n en c4b0yi c4b0c59fveren markalarc4b1 arasc4b1nda yer aldc4b1
6e3d9 kordsa 3 yc4b1l c39cst c39cste brezilyae28099nc4b1n en c4b0yi c4b0c59fveren markalarc4b1 arasc4b1nda yer aldc4b1

Kordsa, 3 yıl Üst Üste Brezilya’nın En İyi İşveren Markaları Arasında Yer Aldı. Sürdürülebilir iş başarısı için çalışanlarının gelişimini ve katılımını teşvik eden bir yönetim modeli benimseyen Kordsa, Brezilya’da üç yıldır üst üste en iyi işverenler arasında yer alıyor.

Kordsa, “Great Place to Work” sıralamasında üç yıldır üst sıralarda yer almasıyla, sahip olduğu en büyük değerin insan kaynağı olduğunu ve insan gücünü yapılan işin ötesinde değerlendirdiğini bir kez daha kanıtladı.

Lastik ve inşaat güçlendirme ile kompozit teknolojileri pazarlarının global oyuncusu, Kordsa, hem Türkiye’de hem de faaliyet gösterdiği diğer ülkelerde başarılarını aldığı ödüllerle perçinlemeye ve “Güçlendirici” unvanını dünyaya duyurmaya devam ediyor.

Sabancı Holding iştiraki Kordsa’nın Brezilya’daki fabrikası, son olarak Great Place to Work Institute (GPTW) tarafından üçüncü kez en iyi işveren markaları arasında gösterildi. Kordsa, Brezilya’nın Bahia eyaletinde dördüncü sırada yer aldı. Kordsa Brezilya, listeye giren tek sanayi şirketi olarak dikkat çekti.

Kordsa CEO’su Ali Çalışkan, üç yıldır sürdürdükleri bu başarıyla ilgili şöyle dedi: “Great Place to Work Institute tarafından gerçekleştirilen bu araştırmada, üç yıldır üst sıralarda yer alıyoruz. Bu başarıyı, şirketimizin global bir işveren markası olma yolunda attığı adımların bir sonucu olarak değerlendirebiliriz. İnsan kaynağımızı en büyük gücümüz olarak görüyoruz, bu yüzden de güçlendirmeye insan kaynağımızdan başlıyoruz. 4 kıtada 8 tesisimizde yaşamı güçlendirirken, insan kaynakları yönetimimiz aynı zamanda yaklaşık 4 bin çalışanımızı güçlendiriyor. İnsan kaynaklarına bakışımız beş ana temele dayanıyor: ‘İlham ver, önemse, geliştir, teşekkür et, takdir et’. Bu anlayışımızla, çalışanlarımızın birbirinden ilham almasını, birbirine ilham olmasını, kendi gelişimlerini önemsemelerini ve dengeli, mutlu bir hayat sürmelerini destekliyoruz. Önümüzdeki dönemde de çalışanlarımızın yetkinliklerini desteklemeye, her ülkenin kültürü ve ihtiyacı çerçevesinde çalışanlarımızı çok yönlü geliştirmeye devam edeceğiz.”

Great Place To Work hakkında

Great Place to Work®, çalışan odaklı mükemmel iş yeri kültürünün oluşturulması ve stratejik kurum kültürünün dizayn edilmesi alanında uzman bir enstitü. 25 yılı aşkın deneyimiyle hazırladığı analizlerinde çalışanların işveren veya yöneticiyle arasındaki iletişimi, çalışanlarla yaptıkları iş arasındaki ilişkiyi ve çalışanların diğer takım arkadaşları arasında iletişimi inceliyor. Bu analizlerdeki en önemli araçlardan biri de çalışanlarla yaptığı ve kurum kültürünün güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhu boyutlarıyla ele alındığı Trust Index© anketleri. Bir diğeri ise, İK ve yönetim uygulamalarını ölçümleyen Culture Audit©.

Değerlendirme Nasıl Yapılıyor?

Great Place to Work Institute tarafından yapılan değerlendirmede incelemeye alınan şirketlerin puanlamalarının 3’te 2’si çalışan anketlerinden; kalan bölüm ise şirketin insan kaynakları alanında sahip olduğu programların ve uygulamalarının kıyaslamalı analizlerine dayanıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*