Japon Kimya Firmaları Malzeme Yeniliği Konusunda İşbirliğine Başladı

Japon Kimya Firmaları Malzeme Yeniliği Konusunda İşbirliğine Başladı. Japonya’nın Malzeme Bilimi Enstitüsü, kimyasal madde üreticilerinden Mitsui Chemical Corp., Sumitomo Chemical Co., Asahi Kasei Corp. ve Mitsui Chemicals Inc. ile malzeme bilimleri alanında çalışmak için güçlerini birleştirdi.
Şirketler ortak bir bildiri yayınlayarak kimya endüstrisinde “açık yenilik” in teşvik edilmesini destekleyen bir mutabakat zaptı imzalandığını söyledi.

Bildiride “AI’ın ( yapay zeka, big data ve IoT’nin (Nesnelerin interneti )) gelişmesiyle ortaya çıkan endüstriyel çevredeki dramatik değişimler, bireysel üreticilerin, uluslararası rekabeti sağlamak için ürünlerindeki yenilikleri yakalamak için temel araştırmalara katılmalarını zorlaştırıyor” dendi.

Ek olarak, kimya şirketleri, tek başına ele alınması zor olan orta ve uzun vadeli konuları paylaşıyorlar.

MOP’un amacı, temel teknolojilerin geliştirilmesini mümkün kılmak için kimyasal endüstrideki geniş çaplı işbirliğini kolaylaştırmaktır.

Platform ayrıca, şirketler arasındaki ikili işbirliğini Japonya’nın küresel rekabet gücünü desteklemeye teşvik ediyor. Taraflar, MOP sözleşmesi uyarınca mevcut mali yılda polimer malzemelerin performansını daha da artırmasını beklediklerini açıkladı. Bunu başarmak için, polimer materyallerin yapıları, fiziksel özellikleri ve değişimleri gibi çeşitli yönleri hakkında ortak bir bilgi toplayacaklardır. Ayrıca, materyal enformasyonlarını kullanarak verileri analiz edeceklerdir.

Kaynak : Bu haber CHEMLİFE dergisinin 3.sayısında yayınlanmıştır. Dergiye ulaşmak için : http://chemlife.com.tr/sayi/03/

Ekonomi

İK Yazılımı

İK Yazılımı Nedir? Ne İşe Yarar? Geleceğin İnsan Kaynakları: İK Yazılımları İnsan Kaynakları (İK) Yazılımı, günümüz iş dünyasında şirketlerin insan kaynakları süreçlerini dijitalleştirmek ve yönetmek […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*