2026 Yılına Kadar Küresel Silika Pazarında Büyüme Öngörülüyor

2026 Yılına Kadar Küresel Silika Pazarında Büyüme Öngörülüyor. Gelecekteki Pazar Analizleri’nin yayınlanan son raporunda 2026’ya kadar küresel silika pazarının durumu hakkında iyimser bir tablo ortaya çıktı.

FMI, Asya-Pasifik bölgesinin yüzde 7 oranında bir bileşik yıllık büyüme oranı yakaladığını 2016-26 yılları arasında yüzde 5,8 büyüme olacağını tahmin ederek pazarda uzun vadeli olarak olumlu görünüm sağlandığını açıkladı.

Rapor’da, plastik endüstrisindeki geniş kapsamlı uygulamalar sayesinde özel silika talebi 2026 yılında’da güçlü olmaya devam edecek. 2016 yılı itibarıyla piyasanın 5.6 milyar dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor.

Raporda, kauçuk endüstrisi segmentin en büyük uygulaması olmaya devam edecek, özellikle lastik üretimindeki kullanımı nedeniyle şirketler yakıt verimliliğini artırmak istiyorlar.

Lastik imalatında son derece aranan bir performans katkısı olan silika talep artışını sürdürecektir.

Rapora göre, Japonya’nın sayılmadığı Asya-Pasifik bölgesi, Çin’le birlikte en büyük özel silikalar pazarında önemli bir global tedarikçi olarak hakimiyetini sürdürecek.

FMI, Evonik A.G., Solvay S.A. ve Huber Engineered Materials’ı özel silika piyasasındaki lider oyuncular olarak tespit etti.

Kaynak : rubbernews

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*