Kimya Öğretmeni Parlemento Binasını Havaya Uçurmak Şüphesiyle Mahkum Edildi

3f04f kimya c396c49fretmeni parlemento binasc4b1nc4b1 havaya uc3a7urmak c59ec3bcphesiyle mahkum edildi
3f04f kimya c396c49fretmeni parlemento binasc4b1nc4b1 havaya uc3a7urmak c59ec3bcphesiyle mahkum edildi

Kimya Öğretmeni Parlemento Binasını Havaya Uçurmak Şüphesiyle Mahkum Edildi. Polonyalı mahkeme eski kimya öğretmeni Brunon Kwiecień’i 13 yıl hapse mahkum etti. Krakow Ziraat Üniversitesi’nden ders verş olan 48 yaşındaki eski öğretim üyesi, 2012 yılında Polonya parlamentosunun yakınında zırhlı personel taşıyıcı içinde 4 ton patlayıcı ve binanın krokisi ile yakalanmıştı. O tarihte Kwiecień Cumhurbaşkanı Bronislaw Komorowski ve başbakan Donald Tusk ve ülkenin meclis üyelerine suikast amacıyla bir terörist saldırı hazırlamaktan suçlu bulundu.

Kwiecień güvenlik servisleri tarafından çizilen bir provokasyon kurbanı olduğunu iddia etmişti. Kwiecień avukatları “eski öğretim üyesinin serbest bırakılmasını bekliyorduk gözaltı süresi bu yıla kadar devam etti burda adaletsizlik var” olduğunu söylediler.

Kwiecień’in patlayıcı malzemeler ile ilgisi gençliğine kadar dayanıyormuş, yanlış gitmiş bir deney sonucunda iki elindende birkaç parmaklarını kaybetmiş. Kwiecień, Krakov Teknoloji Üniversitesi‘nde kimya teknolojisinden mezun oldu ve 2000 yılında Polonya Bilimler Akademisi Organik Kimya Enstitüsünde, organik kimyada doktora tezini savundu.
Tutuklanana dek Krakow Ziraat Üniversitesi Kimya ve Fizik Enstitüsü’nde çalıştı, sonrada Krakow Jagiellonian Üniversitesi Tıp Koleji Tıbbi Biyokimya Enstitüsüne atanmıştı.

Öğrencileri Kwiecień’in derslerinde iktidarı sürekli eleştirdiğini ve sık sık politik söylemlerde bulunduğunu söylüyorlar. Çeşitli suikast teorilerini aktardığı ve aşırı sağcı politikacılara sempati duyduğunu dile getirdiğini belirttiler.

Kimya Öğretmeni Parlemento Binasını Havaya Uçurmak Şüphesiyle Mahkum Edildi

Kaynak : chemistryworld

Ekonomi

İK Yazılımı

İK Yazılımı Nedir? Ne İşe Yarar? Geleceğin İnsan Kaynakları: İK Yazılımları İnsan Kaynakları (İK) Yazılımı, günümüz iş dünyasında şirketlerin insan kaynakları süreçlerini dijitalleştirmek ve yönetmek […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*