Toyota, Yakıt Hücreleri ve Piller Geliştirmek İçin Yapay Zekayı Kullanacak

033ff toyota yakc4b1t hc3bccreleri ve piller gelic59ftirmek c4b0c3a7in yapay zekayc4b1 kullanacak
033ff toyota yakc4b1t hc3bccreleri ve piller gelic59ftirmek c4b0c3a7in yapay zekayc4b1 kullanacak

Toyota, Yakıt Hücreleri ve Piller Geliştirmek İçin Yapay Zekayı Kullanacak. Toyota’nın araştırma kolu olan Toyota Araştırma Enstitüsü, gelişmiş akü malzemeleri ve yakıt hücresi katalizörleri geliştirmek için önümüzdeki dört yıl içinde yaklaşık 35 milyon dolarlık yatırım yapacak.

Toyota, Prius gibi hibrid elektrikli otomobillerin geliştirilmesinde lider olmuştur, ancak elektrikli otomobil pazarında pil teknolojisinde Tesla‘nın izini sürüyor. Toyota, hesaplamalı materyal modellemeleri, yeni deneysel veri kaynakları ve öğrenen makineler için yapay zekayı bir araya getiren araştırmalarıyla bu boşluğu kapatmayı umuyor. Amacı, yeni malzemeler geliştirmek için gereken süreyi azaltmaktır.

Toyota’nın yeni kimyasalları geliştirmek için bilgisayar teknolojisi kullanma kararı, BASF’ın kataliz gibi alanlarda araştırmaları hızlandırmak için süper bir bilgisayar satın alma kararının arkasından geldi.

Toyota, Stanford Üniversitesi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Michigan Üniversitesi, New York Eyalet Üniversitesi, Connecticut Üniversitesi ve İngiliz malzeme bilim şirketi Ilika ile işbirliği yapacak.

Ilika, Toyota ile 2008 yılından beri katı hal pilleri üzerinde çalışıyor.

Toyota, ortaklarıyla birlikte üç alanda çalışacağını açıkladı, piller ve yakıt hücreleri için yeni modeller ve yeni malzemeler.

Stanford Üniversitesi’nde mühendislik profesörü ve SUNCAT Center for Interface Science & Catalysis Merkezi direktörü olan Jens Norskov, yapay zekayı, yakıt pilleri için geliştirilen katalizörlere adapte etmeye yardımcı olacak. Norskov, proje “materyal keşfinde veri tabanları ve makine öğrenme yöntemlerini önemli ölçüde ilerletme fırsatı” diyor.

Kaynak : ACS

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*