Kimyasal Teknoloji Günleri Tübitak Kimyasal Teknoloji Enstitüsü ve GEBKİM İşbirliğiyle Gerçekleşti

fc770 kimyasal teknoloji gc3bcnleri tc3bcbitak kimyasal teknoloji enstitc3bcsc3bc ve gebkc4b0m c4b0c59fbirlic49fiyle gerc3a7eklec59fti
fc770 kimyasal teknoloji gc3bcnleri tc3bcbitak kimyasal teknoloji enstitc3bcsc3bc ve gebkc4b0m c4b0c59fbirlic49fiyle gerc3a7eklec59fti

Kimyasal Teknoloji Günleri Tübitak Kimyasal Teknoloji Enstitüsü ve GEBKİM İşbirliğiyle Gerçekleşti. Gebze Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (GEBKİM) ve TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Kimyasal Teknoloji Enstitüsü (KTE) işbirliğiyle düzenlenen Kimyasal Teknoloji Günleri 14 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirildi.

GEBKİM’de düzenlenen Kimyasal Teknoloji Günleri’ne GEBKİM’de bulunan firmaların temsilcileri, Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile MAM KTE çalışanları katıldı.

GEBKİM ve TÜBİTAK MAM’ın tanıtım filmlerinin izlenmesi ile başlanan etkinlikte, GEBKİM Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı açılış konuşmasında GEBKİM hakkında detaylı bilgiler vererek kimya sanayisine destek verecek meslek lisesi kurma hedeflerini dile getirdi. TÜBİTAK MAM İş Geliştirme ve Sanayileştirme Başkan Yardımcısı Dr. İbrahim Bekar açılış konuşmasında MAM’ın katma değeri yüksek ürünlerin üretme hedeflerinden ve stratejik planlarını sanayicilerle birlikte belirleyeceklerinden bahsetti.

TÜBİTAK MAM Kimyasal Teknoloji Enstitüsü (KTE) Müdürü Prof. Dr. Ülker Beker’in konuşmasından sonra Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İl Müdürü İlhan Aydın, katılımcılara sektörle ilgili bilgiler sundu. GEBKİM Yönetim Kurulu üyesi Doç. Dr. Şafak Türkay da konuşmasında Kimya Sanayi ile Araştırma kurumları ve üniversitelerle olan işbirliğini anlattı.

TÜBİTAK TEYDEB destekleri ve Ar-Ge Reform paketi konularında detaylı bilgilendirme yapıldı. MAM KTE Ar-Ge Kabiliyetleri konusunda sunumda ise çalışma alanları doğrultusunda yürütülen projeler ve endüstriyel hizmetler (test/analiz) hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı. Sunumun ardından, Enstitünün endüstriyel hizmet tanıtım filmi izlendi.

Programın sonunda, GEBKİM’de bulunan firmaların temsilcileri ve MAM KTE yapısında bulunan İlaç ve Tıbbi Cihaz Teknolojileri, Savunma ve Adli Bilimler, Endüstriyel Teknik Destek Hizmetleri ve Üretim Teknolojileri iş birimleri çalışanları odak grup görüşmeleri gerçekleştirdiler.

Kaynak : Tübitak

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*