Kauçuk Sektörü, 24 Kasım’da Fuar ve Kongre İle Bir Araya Gelecek

e2264 kauc3a7uk sektc3b6rc3bc 24 kasc4b1mda fuar ve kongre c4b0le bir araya gelecek
e2264 kauc3a7uk sektc3b6rc3bc 24 kasc4b1mda fuar ve kongre c4b0le bir araya gelecek

Kauçuk Sektörü, 24 Kasım’da Fuar ve Kongre İle Bir Araya Gelecek. Kauçuk Endüstrisi Fuarı 24 – 27 Kasım 2016 tarihlerinde Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde sektör temsilcilerini dokuzuncu kez bir araya getirecek. Tüyap ve Kauçuk Derneği’nin işbirliği ile düzenlenecek olan fuarda, Kauçuk Derneği’nin moderatörlüğünü üstleneceği 3. Ulusal Kauçuk Kongresi’nde kauçuk sektörü değerlendirilecek.

Kauçuk Sektörü Türkiye’de Gelişmeye Devam Ediyor

Türkiye’nin son yıllarda gerçekleştirdiği yapıcı endüstriyel atılım ve faaliyetler kauçuk sektörünü olumlu yönde etkiledi. 170’den fazla ülkeye kauçuk mamulleri ihracatı gerçekleştiren Türkiye, bölgesindeki ekonomik daralmaları fırsata dönüştürerek kauçuk sektöründeki ilerleyişini sürdürüyor. Bu kapsamda Türkiye’nin milli ekonomik hedef ve menfaatlerinin yakalanması için sektörde tek olan Kauçuk Endüstri Fuarı, Türkiye’nin sektörel konumunu yükseltecek yeni pazarlar, anlaşmalar ve iş ortaklıkları fırsatları sunuyor.

Birçok Ülkenin Sektörel Temsilcisi Katılacak

Kauçuk sektöründe pazar konumundaki birçok ülkeden 100’ü aşkın katılımcı, 9. Kauçuk Endüstrisi Fuarı’nda olacak. Yurt içi ve yurt dışında yapılan etkin tanıtım faaliyetleri sayesinde Balkanlar, Uzak Doğu, Kuzey Avrupa bölgelerinden alım heyeti organizasyonları yapılmaktadır. Gerçekleşecek olan bu organizasyonlarla yeni ürünlere, pazarlara ve müşterilere erişim sağlanacak.

2014’de düzenlenen 8. Kauçuk Endüstrisi Fuarı, 25 ülkeden katılımcı ağırlamış; 194 firma ve firma temsilciliği 42 ülkeden gelen 8 binin üzerinde ziyaretçiye ürünlerini sunmuştu. 24 Kasım’da kapılarını açacak olan 9. Kauçuk Endüstrisi Fuarı’na ise 50 ülkeden 10 binin üzerinde ziyaretçi gelmesi beklenmektedir.

Hindistan Onur Ülke Olarak Fuarda Olacak

Türkiye’nin son dört yılda ortalama 10 milyon dolar ihracatı ve 25 milyon dolar ithalatı olan Hindistan onur ülke olarak fuarda yer alacak. Hindistan’dan gelen katılımcılar ile fuarda yapılacak olan B2B toplantılar sayesinde ticaretimiz artacak.

T.C. Ekonomi Bakanlığı Tarafından Alım Heyeti Programı Düzenlenecek

T.C. Ekonomi Bakanlığı yurtdışı tanıtım faaliyetleri kapsamında ihracatımızın artırılması, ihraç ürünlerimizin çeşitlendirilmesi, ihraç ürünlerimize yeni pazarlar bulunması ve pazar paylarımızın korunması amacıyla Alım Heyeti programları düzenlenmektedir. Bu çerçevede, T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde ve İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği organizatörlüğünde, 22-25 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenlenecek Alım Heyeti programının Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Gürcistan, Hırvatistan, Irak, İran, Kazakistan, Kosova, Lübnan, Makedonya, Mısır, Polonya, Romanya, Rusya Federasyonu, Sırbistan, Ukrayna ve Ürdün’den firma yetkililerinin katılımıyla yapılması planlanmaktadır.

Maden ve Kent Fuarları Eş Zamanlı Olarak Düzenlenecek

Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi, 24 Kasım’da kapılarını üç farklı fuar için açacak. 9. Kauçuk Endüstrisi Fuar organizasyonunun yanı sıra, Maden ve Kent Fuarları da 24 – 27 Kasım’da yapılacak.

Kauçuk Derneği’nin organize ettiği “3. Uluslararası Katılımlı Kauçuk Kongresi”, 9. Kauçuk Endüstrisi Fuarı ile eş zamanlı olarak, 25-26 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

kaucuk-sektoru-24-kasimda-fuar-ve-kongre-ile-bir-araya-gelecek1

Düzenlenecek olan kongrede, sektör çalışanları, çeşitli kamu, özel sektör ve dernek temsilcileri ile bilim insanları ve araştırmacıların buluşması ve kauçuk malzemelerin bileşenleri, şekillendirilmesi, fiziksel özellikleri, yenilikçi kullanım alanları, iş güvenliği ve mevzuatlar gibi konularda güncel bilimsel ve teknik gelişmelerin tartışılması amaçlanmaktadır. Kongre programındaki oturum ve panellerde farklı alanlardan uzmanların katılımıyla sektördeki gelişmelerin çok yönlü olarak tartışılması hedeflenmektedir.

KONU BAŞLIKLARI

Kauçuk sektöründe yenilikçi endüstriyel uygulamalar
Kauçuk hamuru / karışımları
Katkı, dolgu ve modifiye ediciler
Kauçuk işleme süreçleri ve ekipmanlar
Analiz ve test yöntemleri: Yeni metotlar ve uygulamalar
Kauçukların geri kazanımı
Yeşil uygulamalar ve özel ürünler
Termoplastik elastomerler
Standartlar ve mevzuatlar: İş sağlığı ve güvenliği, Reach süreçleri

Detaylar için : http://kaucukistanbul.com/http://www.kaucuk2016.org/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*