Türkiye, Yerli Organik Kozmetik Markası Iva Natura İle Tanışıyor

Türkiye, Yerli Organik Kozmetik Markası Iva Natura İle Tanışıyor. Iva Natura; Anadolu’nun el değmemiş, muhteşem doğasında yetişen eşsiz güzellikteki doğal bitkilerden elde edilen, ülkemizin kozmetik sektörüne katma değer katarak üretim yapan sertifikalı organik kozmetik ürünleri markasıdır.

İzmir Alsancak’ta firma tarafından gerçekleştirilen “Organik Kozmetik Şov”da konuşan Iva Natura Genel Müdürü Levent Kahrıman, ürünlerin organik sertifikalı ve vegan ürünler olduğunu anlattı. Anatolian Plant Series (Anadolu bitkileri serisi) adı altında 26 ürün geliştirdiklerini belirten Kahrıman, “Tamamının malzemeleri Türkiye’den.

Mesela; Van Gölü’nün suyuyla tonik, Tuz Gölü’nün tuzuyla peeling (aşındırıcı yüz kremi), Aydın’ın ölmez çiçeği ile antiageing (yaşlanma geciktirici) kremi yaptık.

Türkiye’de yetişen bitkiler ve ürünlerle ürünler yarattık ve organik olarak da sertifikalandırdık” dedi. Ürünlerinin 2 yıldır 10 ülkede satıldığını belirten Levent Kahrıman şöyle konuştu:

turkiye-yerli-organik-kozmetik-markasi-iva-natura-ile-tanisiyor2“Ürünlerimiz Amerika, Almanya, İngiltere, Polonya, Portekiz, Suudi Arabistan, Irak, İran ve Azerbaycan’da satılıyor. Bu yıl ürünlerimizin Türkiye’de tanıtımı için Şebnem Schaefer ile anlaştık. Yurtdışında tanınması ve çok dil bilen bir manken olması nedeniyle tercih ettik. Ürünlerimiz için gerekli malzemeleri Tunceli, Aydın, Hakkari, Burdur, Van, İzmir ve daha birçok ilimizden tedarik ediyoruz. Mesela Van’da birkaç köylü ile anlaşıp Van Gölü’nün suyunu tedarik ettik. Biz kozmetik ürün sattıkça bu ürünleri üreten köylülere de bir gelir modeli oluştu. Ürünlerin hepsi organik ve vegan ürünler. Hayvan haklarına saygılı ve hayvansal bileşen kullanılmayan ürünler. ”

Ürün skalasını hazırlarken bir ailenin ihtiyaç duyabileceği bütün ürünleri düşündüklerini belirten Kahrıman, “Şampuan organikse saç kremi de saç maskesi de organik olmalı. Yüz sabunu, antiageing keremi, el ayak kremi, pişik kremi, çocuk şampuanı gibi ürünlerimiz var. Anne ve bebeğinin bakımını sağlayacak ürünlerimiz var” dedi.

Firma, ayırca 3-6 Kasım 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Exponatura – 8 . Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarında’da ürünlerini ziyaretçiler ile buluşturacak.

turkiye-yerli-organik-kozmetik-markasi-iva-natura-ile-tanisiyor1İzmir Alsancak’ta Iva Natura markasının ürünlerini tanıtan ünlü manken Şebnem Schaefer, “Yarı Türk’üm ama Anadolu çocuğuyum. Bu ürünlerinin Anadolu’nun bitkilerinden yapılması gurur verici” dedi. Kurulan stantta ürünleri anlatan Schaefer, iki haftadır ürünleri kullandığını belirterek, “Cildim güzeldi ama bu ürünlerle daha pürüzsüz oldu. Yarı Türk’üm ama Anadolu çocuğuyum. Bu ürünlerin Anadolu’nun bitkilerinden yapılması gurur verici ” dedi.
Tanıtım sırasında Şebnem Shaefer, eline siyah bakım kremi sürerken, izleyiciler arasından gönüllülerin yüzüne de uygulama yapıldı.

İva natura ürünlerine web sitemizden ulaşabilir ve satın alabilirsiniz : http://www.kimyahaberleri.com/e-magaza/

Detaylı bilgiler için : http://ivanatura.com/ivanatura_sertifikali_organik_kozmetik_iva_natura.html

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*