3.İlaç Kimyası,Üretimi,Teknolojisi Standardizasyon Kongresi 20 Mart’ta Başlıyor

3.İlaç Kimyası,Üretimi,Teknolojisi Standardizasyon Kongresi 20 Mart’ta Başlıyor.Kimyagerler Derneği Tarafında Organize edilen 3.İlaç Kimyası,Üretimi,Teknolojisi Standardizasyon Kongresi bu yılda sektöre yön verecek.Ana temesı bu yıl “, Organizasyon Komitesi Adına Prof. Dr. Ramazan ALTUNDAŞ kongre davet mesajı ise ;

Değerli Bilim İnsanı, Kamu ve Özel Sektör Uzman ve Temsilcisi,

20-22 Mart 2015 tarihleri arasında Antalya, Akka Antedon Otel’de gerçekleştireceğimiz “3. İlaç Kimyası: İlaç Etkin Maddesi Tasarımı, Sentezi, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi”nde sizleri aramızda görmek bizleri mutlu edecektir.

Ana teması ‘Jenerik İlaçlar ve Kimya’ olan kongrede, ilaç araştırmalarına ülkemiz olarak daha verimli ve etkin bir şekilde katkıda bulunabilmek için, bu alanda çalışan kamu/özel sektör uzman ve temsilcileri ile endüstri ve akademik kuruluşlarda araştırmalar yapan bilim insanlarını ve yasa/yönetmelik uygulayıcılarını bir araya getirerek karşılıklı bilgi alışverişi yapmalarını amaçlıyoruz. Ayrıca, ilaç hammadde tedarikçilerini, sektöre hizmet veren, ekipman ve bilişim hizmetleri sunan kişi ve kuruluşları da sergiye katılmak sureti ile veya izleyici olarak kongremizde görmeyi arzu etmekteyiz.

Son yıllarda yeni ilaç keşfi çalışmalarının yanı sıra jenerik ilaç araştırmaları ve jenerik ilaç üretimi de çok önemli hale gelmiş bulunmaktadır. Sağlık harcamalarının günden güne artmasıyla orijinal ilaçlara ulaşım zorlaşmaktadır. Özellikle, dünyayı tehdit eden yaygın hastalıklara karşı geliştirilen ilaçlara ulaşım zorluğu ile yeni ilaç keşiflerinin istenilen hızda ilerlememesi büyük bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Bundan dolayı, son yıllarda büyük ilaç firmalarının da jenerik alana kaydıkları görülmekte, sağlık alanına önemli harcamalar yapan ülkelerde yeni ortaklılarla, firma birleşmeleri ve satın almalar hızla artmaktadır.

Kongrede yeni etkin madde keşfi araştırmaları ve bu araştırmalara hız verebilecek olan yeni yöntemler ve metotlar, jenerik ilaç ArGe araştırmaları, ara madde sentezi ve üretimi; etik, onay ve pazar sonrası denetim konuları da ağırlıklı olarak ele alınacaktır.

Kongrede ilaç keşfi ile jenerik ilaç ve ara madde sentezi ve üretimi alanlarında temel araştırma faaliyetleri ele alınırken, ArGe faaliyetleri için yeterli bir alt yapıya sahip olan üniversitelerimizdeki genç, dinamik, donanımlı ve deneyimli beyin gücü ile sektör temsilcileri bir araya getirilerek fikir ve birikimlerin paylaşılması için ortam oluşturulmaktadır.

Bu yıl daha geniş kapsamlı olarak sektör temsilcileri, araştırmacıları ve uzman bürokratların bir araya geldiği ve doğrudan sorunların tartışılıp çözüm yollarının aranmasına yönelik bir özel oturumun yapılması planlanmaktadır.

Bu kongreye göstereceğiniz ilgiye şimdiden teşekkür eder, 20-22 Mart 2015 tarihlerinde Antalya – Akka Antedon Otel’de Yapacağımız 3. İlaç Kimyası: İlaç Etkin Maddesi Tasarımı, Sentezi, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi organizasyonumuzda sizleri de aramızda görmeyi dileriz. Daha fazla bilgi için web sayfamızı, www.ilac.kimyager.org, ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla

Konu Başlıklarına Kısaca Bakarsak ;

-Jenerik İlaç Etken Madde Sentezi ve Üretimi
-Ara Madde Üretimi Araştırmaları
-Proses Kimyası ve Proses Geliştirme
-İlaç Geliştirmede Organik Sentez: Yeni Gelişmeler
-Medisinal Kimya’da Yeni Renk: Yeşil Kimya
-Medisinal Kimyada Yeni Gelişmeler: Modern Teknolojiler, Metot ve Yöntemler
-İlaç Geliştirmede Doğal Ürünler
-Aminoasitler ve Peptid Yapılı İlaçlar
-İnsülün ve İnsülün Türevlerinin Geliştirilmesi
-Tedavide Yeni İlaçların Geliştirilmesi: Antiviral, Antikanser vb.
-Monoklonal Antikorlar
-İlaç Tasarmı
-Nanobiyoteknoloji
-Yeni Analiz Yöntemleri ve Biyoanalitik Yöntemlerdeki Son Gelişmeler
-Yeni Spektroskopik Çalışmalar
-NMR ve LC-MS’deki Gelişmeler
-İlaç Metabolizması
-Farmakodinamik ve Farmakokinetik Bulguların Analizi
-İlaç Geliştirmede Biyoistatistik Çalışmalar
-İlaç Geliştirmede Formülasyon Çalışmaları
-Bireysel İlaç Tedavisi
-İlaç Salınımı
-Yetim İlaçlar
-Genomiks
-Proteomiks
-Biyobenzer İlaçlar ve Ruhsatlandırma
-İlaçlarda Stabilite Çalışmaları ve Yeni Yöntemlerin Geliştirilmesi
-İlaç Endüstrisinin Araştırmacılardan ve Üniversitelerden Beklentileri
-Etik Konular
-Patent

Kongre ana sayfasına ulaşmak için http://www.ilac.kimyager.org/index.php

3.İlaç Kimyası,Üretimi,Teknolojisi Standardizasyon Kongresi 20 Mart'ta Başlıyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*