4.Kimya Ar-Ge Proje Pazarı İçin Başvurular Başladı

4.Kimya Ar-Ge Proje Pazarı İçin Başvurular Başladı.1 Kasım 2014 tarihinde, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) ve Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) ortaklığında İstanbul Haliç Kongre Merkezi, Sadabad Salonunda Kimyevi Maddeler ve Mamulleri 4. Ar-Ge Proje Pazarı etkinliği düzenlenecektir. Etkinlikte; akademisyenler, sanayiciler, girişimciler, müteşebbisler ve öğrencilerden oluşan geniş bir katılımcı kitlesi yer alacaktır. Etkinliğin amacı ar-ge ve inovasyon kültürünün yaygınlaşmasına katkıda bulunmak ve üniversite-sanayi-kamu-girişimci işbirliği ile yüksek katma değerli üretimi ve dolayısıyla ihracatı artırmaktır.

Özellikle sanayinin ara malı ihtiyacını karşılamak üzere teknolojik çözüm arayışları da etkinliğin diğer amaçlarındandır.Etkinlik kapsamında ar-ge ve inovasyon ile ilgilenen tüm kesimlerin faydalanacağı özel programlar organize edilmektedir. Etkinlik öncesinde fikrin korunması ve projelendirilmesi üzerine uygulamalı eğitim çalışmaları düzenlenecektir. Bu kapsamda Patent, Faydalı Model, Endüstriyel Tasarım Tescili yazma ve Marka Başvuruları için dosya hazırlama ile önemli Ar-Ge destekleri veren kurumlara proje yazılması üzerine atölye çalışmaları organize edilecektir. Siz de projenize maddi ve manevi destek bulmak, ülkemizde kimya sektöründe gerçekleşen örnek projeleri sergilemek ve sektördeki teknolojik gelişmeyi takip etmek için etkinliğe katılmalısınız.

Etkinliğin Hedef Kitlesi
Akademisyenler
Küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler
Ar-Ge/İnovasyon çalışması olan proje sahipleri
Proje fikri olan girişimciler
Yatırımcılar (projelere ortak olmak isteyen ve finansman sağlamak isteyen müteşebbisler)
Girişimciler
Öğrenciler’den oluşmaktadır.

Etkinlik başvurusunun birincil alanı kimyevi maddeler ve mamullerinin hammadde/yarı mamul çalışmalarıdır. Sektörümüzün ve diğer sektörlerin ihtiyaç duyduğu primer malzemelerden ortaya çıkan inovatif mamuller de etkinlik kapsamında değerlendirilecektir. Etkinliğe gönderilen projenin fonksiyonel özelliklerinden çok malzeme yönünden değerlendirmesi yapılacaktır.

Ana Başvuru Alanları
Kimyevi Maddeler ve Mamulleri alt sektörleri;
Plastik ve Kauçuk Ürünleri
İlaç ve Eczacılık Ürünleri
Boya ve Boyar Madde Ürünleri
Kozmetik Ürünleri
Sabun ve Temizlik Ürünleri
İnorganik Kimyasallar
Organik Kimyasallar
Mineral Yakıtlar ve Mineral Yağlar
Gübre Ürünleri
Yapıştırıcılar ve Tutkallar

Son başvuru tarihi 10 Ekim 2014’tür

Başvurmak İçin TIKLAYINIZ

 

4.Kimya Ar-Ge Proje Pazarı İçin Başvurular Başladı

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*