Uluslararası Katılımlı Ulusal Biyosidal Kongresi 19 Mart’ta Antalya’da Başlıyor

Uluslararası Katılımlı Ulusal Biyosidal Kongresi 19 Mart’ta Antalya’da Başlıyor. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve T.C. Sağlık Bakanlığı işbirliğinde, 19 – 22 Mart 2014 tarihlerinde “ULUSLARARASI KATILIMLI ULUSAL BİYOSİDAL KONGRESİ” düzenlenecektir. Avrupa Birliği ve Türkiye’den bir çok değerli konuşmacının yer alacağı kongrede sizlerde yerinizi alabilirsiniz…Ayrıca kongre sırasında ;

    • Bilgisayar Programı Kursu
    • Dosya ve Etiketleme Kursu
    • PGD Kursu

gibi kurslar gerçekleşecektir. Bilimsel programa, kongre konularına, kurullara ve daha bir çok detaya http://www.biyosidal2014.org  adresinden ulaşabilirsiniz. Basın sponsoru olarak destek verdiğimiz kongre ile ilgili tüm bilgiler web sitemizde düzenli olarak yer alacaktır.

Kongre davet mesajı :

Dünya Sağlık Örgütü tarafından sağlık; sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı değil, bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik hali olarak tanımlanmıştır. Ayrılmaz bir bütün olan çevre ve halk sağlığı kavramları ise; hastalığı önlemeyi, sağlığı ve bir bütün olarak halkın ömrünü uzatmayı ve sağlığı destekleyici ortamlar oluşturmayı hedefleyen düzenlenmiş tüm önlemleri ifade etmektedir. Halkın sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkı anayasamızın 56’ncı maddesi ile güvence altına alınmıştır. Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirliliğini önlemek devletin ve vatandaşın görevidir.

Beşeri hijyeni ile ilgili olanlarından insektisitlere; kişisel ve umumi alanlarda kullanılanlarından içme suyu dezenfektanlarına; veteriner hijyeni ile ilgili olanlarından kutu içi koruyuculara kadar uzanan geniş bir yelpazede yer alan biyosidal ürünler, temelde insanı, ürünleri ve faaliyet alanlarını, hayvanları ve çevreyi zararlıların olumsuz etkilerinden koruma amacıyla kullanılmaktadırlar.

Avrupa Birliği’nde biyosidal ürünlerin piyasaya arzı, piyasada bulundurulması ve kullanımını düzenleme süreci 1998/8/EC sayılı ve kısaca Biyosidal Ürünler Direktifi olarak adlandırılan yönetmelik ile başlamış, 528/2012/EU sayılı ve kısaca Biyosidal Ürünler Regülasyonu olarak adlandırılan tüzük ile devam etmektedir. Biyosidal ürünlerin piyasaya arzı, piyasada bulundurulması ve kullanımını düzenlerken amacı insanların ve hayvanlarının sağlığını ve çevreyi korumak olan ihtiyat prensibi daima göz önünde bulundurulmaktadır.

Ülkemizde, 31 Aralık 2009 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren Biyosidal Ürünler Yönetmeliği ile başlayan biyosidal ürünlerin inceleme, değerlendirme, ruhsatlandırma ve piyasa gözetimi ve denetimi faaliyetleri yanında Biyosidal Ürünler Regülasyonu’na uyum çalışmaları Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından yürütülmektedir.

Bu çalışmaları daha geniş kesimlerle paylaşmak ve bilimsel zemine oturtmak amacıyla 19 – 22 Mart 2014 tarihleri arasında WOW Kremlin Palace Hotel’de gerçekleştirilecek olan ULUSLARARASI KATILIMLI ULUSAL BİYOSİDAL KONGRESİ’nde sizleri aramızda görmeyi umuyor, değerli katkı ve katılımlarınızı bekliyoruz.
Basın sponsoru olduğumuz kongre ile ilgili tüm bilgilere sitemiz aracılığı ile ulaşabileceksiniz.Kongre hakkında daha fazla bilgi için http://www.biyosidal2014.org  adresini kullanabilirsiniz..

Kongre Eş Başkanı
Prof. Dr. Seçil ÖZKAN

Kongre Eş Başkanı
Prof. Dr. Metin DOĞAN

biyosidal

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*