Brezilya’daki kozmetik kongresine Türk bilim adamlarının geliştirdiği “LİPOZOM” damga vurdu

Brezilya’daki kozmetik kongresine Türk bilim-adamlarının nano- teknolojisiyle geliştirdiği ve yaşlılık karşıtı kremlerin etkisini 8 kata varan oranda arttıran ‘lipozom’ (mikro kapsül) damgasını vurdu.

ULUSLARARASI Kozmetik Araştırmacıları Federasyonu’nun (IFSCC) bu yıl Brezilya’da düzenlenen 28’nci Kongresi’ne, Türk bilim adamlarının nano teknolojisiyle geliştirdiği yaşlılık karşıtı lipozom, damgasını vurdu. B’iota Laboratuvarları’nın TÜBITAK’la işbirliği sonucunda geliştirilen ileri teknoloji lipozomlar, içerdikleri aktif maddelerin sadece cilt yüzeyiyle sınırlı kalmayıp, milimetrenin milyonda biri oranında derinin alt katmanlarındaki hücrelerin içlerine kadar taşınmasını sağlıyor. Bu yeni lipozom teknolojisi sayesinde, yaşlılık karşıtı kremlerin etkisi 8 kata varan oranda artıyor. B’iota şirketi Lipozom teknolojisinde devrim diye adlandırılan bu projeyi Uluslararası Kozmetik Araştırmacılar Federasyonu Kongresi’nde (IFSCC) tanıttı. Şirket, bu ürünün Ar-Ge çalışmalarını tamamlayarak, tüm dünyada satışa sunmaya hazırlanıyor.
B’iota’nun davetlisi olarak gittiğimiz FSCC Kongresi’nde ‘nanoteknolojik lipozom’ sunumunu gerçekleştiren B’iota Laboratuvarları Ar-Ge Bölüm Şefi Ersin Baykara, kozmetik sektöründe yaşanın hızlı gelişimin beklentileri de artırdığına dikkat çekerek, “Dünyada lipozomu nano teknolojisiyle üreterek, formülasyonuna katan tek firmayız. Lipozomlar, lipozomu olmayan ürünlere göre derinin altına daha iyi geçiyor ve daha etkili oluyor” dedi.

Lipozom nedir, ne işe yarar?

CİLT üzerine uygulanan bakım ürünleri deri içinde ilerleyemiyor ve cildin hücre yenilemesini gerçekleştirdiği alt tabakalara etki edemiyor. Yeni teknoloji ise lipozomların deri altına nüfus etme özelliğinden yola çıkarak bir milimetrenin milyonda biri olan nanometre ölçeğinde madde ve enerjinin cilt altına taşınmasını sağlıyor. Böylece normal ölçüdeki bir lipozomdan daha küçük ‘nanoteknolojik lipozom’ üretilmesine imkan tanıyor.

yüz kremi

 

Kaynak :hurriyet

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*