Avrupa Kan Hastalığı Projesi Başlatıldı, Proje Kan Hastaları İçin Büyük Önem Arz Ediyor

b57d2 avrupa kan hastalc4b1c49fc4b1 projesi bac59flatc4b1ldc4b1 proje kan hastalarc4b1 c4b0c3a7in bc3bcyc3bck c396nem arz ediyor
b57d2 avrupa kan hastalc4b1c49fc4b1 projesi bac59flatc4b1ldc4b1 proje kan hastalarc4b1 c4b0c3a7in bc3bcyc3bck c396nem arz ediyor

Avrupa Kan Hastalığı Projesi Başlatıldı, Proje Kan Hastaları İçin Büyük Önem Arz Ediyor. Milyonlarca poundluk bir proje, hayatı tehdit eden kan hastalıklarından mustarip hastalara umut vadediyor. 35 milyon Poundluk HARMONY projesi, 11 Avrupa ülkesi ve 51 ortaktan oluşacak. Etkin tedavi geliştirme ve hızlı karar verme yoluyla kan hastalığı hastalıklarının yönetimini iyileştirmeyi amaçlıyor.


Newcastle Üniversitesi’nden Profesör Anthony Moorman, “HARMONY’nin kilit hedefleri, veri paylaşımı için bir çerçeve oluşturmak ve kan kanserlerinin tümünde işbirliğini teşvik etmektir. Projenin kapsamının geniş olması ve tüm kan kanserlerini kapsaması, klinik araştırmalara yardımcı olacaktır; bu şu andaki çalışma biçimleri ile mümkün olmayacak birşeydi “dedi.

HARMONY üzerinde durulacak konular ;

  • Çoklu miyelom

  • Akut miyeloid lösemi

  • Akut lenfoblastik lösemi

  • Kronik lenfositik lösemi

  • Non-Hodgkin lenfoma

  • Miyelodisplastik sendromlar ve

  • Bebekler, çocuklar ve yetişkinlerde kan hastalıkları

Proje, karmaşık verileri analiz etmek ve etkili terapiler için belirli belirteçleri tanımlamak için bir platform oluşturarak karar alma sürelerini hızlandırarak yetkilileri iyileştirmeye yetkilendiren bir veri paylaşım platformu geliştiriyor.

HARMONY, Ocak ayında başladı ve hastalar için daha iyi ve daha güvenli ilaçların geliştirilmesini amaçlayan Yenilikçi İlaçlar Girişimi aracılığıyla finanse edildi.

Profesör Moorman, “Bu projenin ana hedefleri, yeni tedavi seçeneklerini tanımlamak için gelişmiş analitik yöntemleri kullanabilen yüksek kaliteli veri setleri oluşturarak hasta yönetimini ve sonucu iyileştirmek” dedi.

Kaynak : labnewsİlk yorum yapan olun

Yorumunuz: