Bu çaydan bir bardak için, diyabeti maziye uğurlayın…

Ülkemizde tahminen de ne çok görülen hastalıkların başında diyabet birinci sıralarda yer alır. Kan şekerinin yükselmesine bağlı olarak ortaya çıkan bu hastalık birden fazla kişinin hayatını da kısıtlar.

Yenilen ve içilen her şeye dikkat edilmesini gerektiren bu hastalıkta ilaçların yanı sıra doğal metotlarda epeyce tesirlidir. Yediğiniz yahut içtiğiniz birçok besini kısıtlamanıza neden olan diyabet için uygulayacağınız bu yol ile kan şekerini istikrarda tutacak diyabeti denetiminiz altına alabileceksiniz.

Bir bardağı ile mucizeler yaratacak bu çay ile diyabetinizi unutacak ve rahat bir nefes alacaksınız.

İşte, diyabeti unutturacak o çay…

Kan şekerini istikrara getirmede epey başarılı olan doğal yollar ortasında olan kombucha çayı diyabetinizi denetim altında tutmada hayli başarılı bir tahlil olacak.

Kan şekerinizin ani yükselmesini engellemede tesirleri olan bu çay diyabet nedeniyle yaşanabilecek tansiyon krizlerinin de önüne geçmede tesirli olabiliyor.

Kan şekerinim düşürmede bu derece tesirli olan kombucha çayını tertipli olarak akşam yemeklerinden evvel tükettiğinizde sonuçlara inanamayacaksınız.

Çayı hazırlamak için gerekli olan gereçler ise 1 litre içme suyu, 5 yemek kaşığı şeker, 3 siyah poşet çay ve kombucha kültürü. Çayı elde etmek için birinci olarak suyu kaynatın ve akabinde şekeri içerişe koyarak düzgünce eritin, akabinde siyah çayları da ekleyerek oda sıcaklığına gelene kadar bekleyin.

Oda sıcaklığına gelen çayı süzün ve akabinde içerisine kombucha kültürünü ekleyin ve bu karışımı 2 hafta fermente olana kadar bekletin ve daha sonrasında afiyetle için.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*