Bill Gates’un Hayırseverlik Çalışmaları ve Teknolojiye Bakışı

Bill Gates’un Hayırseverlik Çalışmaları

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, 1990’larda kazandıkları parayı topluma geri kazandırma konusunda eşi Melinda ile birlikte çalışmaya başladı. Gates, özellikle beslenmeyi iyileştirmek ve annelerin doğum sonrası kan kaybını önlemek gibi konulara odaklandıklarını belirtti. Gates, “Paranın çoğu, beslenmeyi iyileştirmek ve annelerin doğumdan sonra kan kaybından ölmesini önlemek için aşılar gibi konulara gidiyor.” açıklamasında bulundu.

Bill Gates’in Günlük Hayatı

Bill Gates'in Günlük Hayatı

Bill Gates, günlük hayatında cüzdanını bahşiş vermek için taşıdığını ve genellikle dijital ödemeleri tercih ettiğini ancak bazen bahşiş vermek için nakit paraya ihtiyaç duyduğunu ifade etti. Gates, “Cüzdan taşımam. Ama bir tane var. Bazen birine bahşiş vermem gerekiyor. Bu günlerde nakit para, bu amaçla kullanılıyor.” şeklinde konuştu.

Yapay Zeka ve Teknoloji

Yapay Zeka ve Teknoloji

Bill Gates, yapay zeka konusunda umutlu olduğunu belirterek, “Yapay zeka oldukça iyi bir yolda. Bugün henüz yeterince güvenilir değil ve sunucuları çalıştırmak çok pahalı. Ancak yapay zekaya olan ilgi ve yatırımlar hızla artıyor.” dedi. Gates, teknolojinin amacının önemli olduğunu vurgulayarak, “Birisi teknolojiyi olumsuz niyetlerle kullanırsa bu kötü bir şey olabilir. Ancak sağlık veya eğitim gibi alanlara bakarsanız, o zaman yapay zeka bir varlıktır.” şeklinde konuştu.

Forbes’un verilerine göre Bill Gates, 129,6 milyar dolarlık net servetiyle dünyanın en zenginleri listesinde 9. sırada yer alıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*